Vinland Saga Anime


0

Vinland Saga to obowiązkowa pozycja do obejrzenia dla każdego fana anime. Wydany w 2019 roku, ten 24-odcinkowy serial opowiada historię Thorfinna, młodego wojownika wikingów, który aspiruje do zostania największym wojownikiem na świecie. Po drodze zdobędzie przyjaciół i wrogów, a także pozna twardą prawdę o tym, co trzeba zrobić, aby być zdobywcą.

Fabuła Vinland Saga oparta jest na wydarzeniach historycznych, a konkretnie na islandzkich sagach z XI wieku. Sagi te opowiadają historie islandzkich osadników na Grenlandii i Nowej Fundlandii. Twórca serialu, Makoto Yukimura, zainspirował się tymi historiami, aby stworzyć dzieło fikcyjne, które jest zarówno dokładne w stosunku do materiału źródłowego, jak i ekscytujące do oglądania.

Jedną z najmocniejszych stron Vinland Saga jest dbałość o szczegóły historyczne. Przedstawia życie w XI wieku z niewiarygodną dokładnością, od ubrań, które noszą bohaterowie, po statki, na których pływają. Ta dbałość o szczegóły sprawia, że świat Vinland Sagi wydaje się realny i żywy, a także pomaga zanurzyć widza w opowieści.

Kolejną mocną stroną Sagi o Vinlandzie jest obsada bohaterów. Thorfinn jest wyjątkowo dobrze rozwiniętym protagonistą, a jego rozwój w trakcie trwania serii jest wiarygodny i satysfakcjonujący. Obsada drugoplanowa jest również doskonała, a każda z postaci wnosi do gry coś wyjątkowego.

Wreszcie, Vinland Saga zawiera jedne z najlepszych scen akcji w jakimkolwiek anime. Walki są doskonale przygotowane i animowane, z poziomem szczegółowości rzadko spotykanym w animacji telewizyjnej. Te sceny z pewnością zadowolą każdego fana anime akcji.

Podsumowując, Vinland Saga to doskonałe anime, którego nie powinien przegapić żaden fan gatunku. Dzięki dużej dbałości o szczegóły historyczne, intrygującej obsadzie postaci i mistrzowskim sekwencjom akcji, Vinland Saga z pewnością zapewni widzom rozrywkę na wiele godzin.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.