Top 5 horror manga


0

Witam wszystkich, fanów mangi i miłośników horrorów! Dzisiaj będę mówić o 5 najlepszych mangach grozy, które z pewnością wyślą dreszcze w dół twojego kręgosłupa. Więc usiądźcie wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się jazdą!

  1. Junji Ito Collection

Jeśli szukasz mangi, która nie pozwoli ci zasnąć w nocy, nie szukaj dalej niż Junji Ito Collection. Ta manga jest pełna przerażających opowieści, które będą nawiedzać twoje sny.

  1. Uzumaki

Uzumaki to kolejna manga autorstwa Junji Ito, która z pewnością wywoła dreszcze na twoim kręgosłupie. Ta manga opowiada historię małego miasteczka, które jest przeklęte przez spirale.

  1. Tomie

Tomie to manga o pięknej dziewczynie, która doprowadza tych wokół niej do szaleństwa i morderstwa. Ta manga nie jest dla osób o słabym sercu.

  1. Gyo

Gyo to manga o rybach, które zaczynają atakować ludzi. Ta manga jest pełna makabrycznych obrazów, które pozostaną z tobą długo po zakończeniu czytania.

  1. Hellsing

Hellsing to manga o wampirach. Jeśli szukasz mangi, która jest zarówno straszna, jak i pełna akcji, to jest ona dla ciebie. Historia podąża za Organizacją Hellsing, grupą łowców wampirów, którzy walczą z hordami wampirów. Manga jest pełna gore i przemocy, i z pewnością wywoła dreszcze na twoim kręgosłupie.

Tak więc mamy to, 5 najlepszych mang horrorowych, które z pewnością wyślą dreszcze w dół twojego kręgosłupa. Jeśli szukasz dobrego strachu, upewnij się, że sprawdzisz jedną z tych mang. Dziękuję za przeczytanie!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.