The Breaker – Recenzja mangi


0

The Breaker to seria mangi napisana przez Jeon Geuk-jin i zilustrowana przez Park Jin-hwan pod pseudonimem Kamijyo Akimine. Był serializowany w japońskim magazynie Shōnen Sirius od czerwca 2007 do kwietnia 2015, i został zebrany w dziesięciu tomach tankōbon przez Kodansha. Historia podąża za Shi Woon Yi, uczniem szkoły średniej, który staje się uczniem Goomoonryong, “The Breaker”, po tym, jak zostaje zdradzony i pokonany przez swoich dawnych przyjaciół. Shi Woon postanawia pomóc Goomoonryongowi zrealizować jego marzenie o zostaniu najsilniejszym mistrzem sztuk walki na świecie, jednocześnie ucząc się kontrolować własne ki i znaleźć własną ścieżkę w życiu.

The Breaker to pełna akcji manga, która śledzi historię Shi Woon Yi, ucznia szkoły średniej, który staje się uczniem Goomoonryonga, “The Breaker”. Po tym jak został zdradzony i pokonany przez swoich byłych przyjaciół, Shi Woon postanawia pomóc Goomoonryong stać się najsilniejszym mistrzem sztuk walki na świecie. Po drodze Shi Woon musi nauczyć się kontrolować własne ki i znaleźć własną ścieżkę w życiu.

Historia jest szybka i pełna akcji, z mnóstwem zwrotów akcji, aby utrzymać czytelników zaangażowanych. Styl graficzny jest unikalny i stylowy, a dynamiczne sceny walki sprawiają, że czyta się z przyjemnością. Pomimo kilku ciężkich tematów, takich jak zdrada i zemsta, The Breaker jest ogólnie przyjemną serią, którą docenią fani mangi shonen.

Jeśli szukasz ekscytującej serii mangowej z dużą ilością akcji, dramatu i zdrady, to będziesz chciał sprawdzić The Breaker. Z jego szybką fabułą i stylową grafiką, The Breaker jest serią, którą fani shonen mangi na pewno polubią.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.