Szybki przegląd anime “Samurai Champloo”


0

Samurai Champloo” to japoński serial anime, który był emitowany w latach 2004-2005. Seria została wyreżyserowana przez Shinichirō Watanabe i zawiera unikalną mieszankę hip hopu i kultury samurajskiej. Jeśli jesteś fanem obu gatunków, to ta seria jest zdecydowanie warta sprawdzenia!

Fabuła “Samurai Champloo” obraca się wokół dwóch samurajskich wojowników, Mugena i Jina, którzy szukają tajemniczej kobiety o imieniu Fuu. Fuu zatrudnia dwóch wojowników, aby pomóc jej znaleźć “samuraja, który pachnie słonecznikami”. Po drodze trójka bohaterów wpada w różnego rodzaju perypetie.

Jedną z rzeczy, które kocham w “Samurai Champloo” jest ścieżka dźwiękowa. Show zawiera niesamowitą mieszankę hip hopu i tradycyjnej japońskiej muzyki. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej unikalnych ścieżek dźwiękowych, jakie kiedykolwiek słyszałem w serialu anime.

Kolejną rzeczą, którą lubię w “Samurai Champloo” jest humor. Czasami serial może być dość głupi, ale zawsze jest uroczy. Jeśli szukasz lekkiej serii do oglądania, to jest to zdecydowanie jeden do sprawdzenia.

Podsumowując, “Samurai Champloo” to świetna seria anime, którą warto obejrzeć. Jeśli jesteś fanem kultury samurajów lub hip hopu, to na pewno spodoba ci się ta unikalna mieszanka obu gatunków. Na co więc czekasz? Sprawdź to!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.