Skarby Japonii: Osaka i wielkomiejskie atrakcje


0

Japonia kojarzy nam się z wieloma ciekawostkami. Ten kraj to piękna architektura oraz cenne zabytki, dzięki którym możemy odkrywać fascynującą historię oraz kulturę tego kraju. Jednym z tych miasto, do którego w czasie wycieczki po Kraju Kwitnącej Wiśni warto zajrzeć, jest Osaka. To jedno z największych miast w tej części świata, które każdego z nas może oczarować swą architekturą. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Osaka

Osaka, nazywana też Miastem Tysiąca Mostów, ma się czym pochwalić. Już w V wieku p. n.e. istniała tu osada, która z czasem stała się ważnym portem oraz miejscem, które mogło się rozwijać dzięki buddyjskiej świątyni wzniesionej tu w VI wieku. Wyróżnia się ona dość silnymi wpływami chińskimi stanowi obecnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tym mieście. Bez wątpienia jest tu najważniejszą ze wszystkich świątyń, a jej zwiedzenie jest obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tym niezwykłym mieście.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_%C5%8Csaka

Drugą ważną atrakcją tego miasta jest zamek. Ponieważ zamek Osaka dość często zmieniał właścicieli, a każdy z nich wprowadzał jakieś nowości w jego architekturze, jest to dość ciekawa budowla. Otoczona pięknym parkiem twierdza zadziwia, tym bardziej, że w jej pobliżu wznoszą się nowoczesne wieżowce. Takie sąsiedztwo idealnie oddaje charakter Osaki, w której tradycja i nowoczesność wzajemnie się przenikają.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Umeda_Sky_Building

Osaka, miasto znane z opowieści o Godzilli, może się tez pochwalić nowoczesnymi budynkami. Potężne wieżowce są najnowszym symbolem tego miasta, a w ich gronie wyróżnia się Umeda Sukai Biru. Ten ogromny budynek liczy sobie aż ponad 170 metrów wysokości, a widoki, jakie roztaczają się z przeszklonej windy, są w stanie oczarować każdego. Dumą miasta są też potężne akwaria. Jest ich aż 14, a każde z nich może się pochwalić wyjątkową kolekcją egzotycznych stworzeń morskich.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.