Skarby Japonii: Miyajima i niezwykła świątynia


0

Nieco tajemnicza Japonia to kraj, który przez polskie wycieczki jest odwiedzany coraz chętniej. O popularności Kraju Kwitnącej Wiśni decyduje nie tylko fascynująca kultura i piękne krajobrazy. Japonia to również wspaniała architektura, z którą można się tu spotkać w wielu zakątkach.

Jednym z ciekawszych obiektów jest świątynia Itsukushima Jinja, którą można zobaczyć w czasie wycieczki po okolicach Hirosimy. Itsukushima to wyspa, którą spotkać możemy też pod nazwą: Miyajima. Leży ona za zachód od Hirosimy, na terenie Wewnętrznego Morza Japońskiego. Tutejsza świątynia to jeden z najsłynniejszych zabytków w Japonii oraz jedna z najchętniej odwiedzanych przez wycieczki atrakcja. Co warto wiedzieć na jej temat?


Świątynia Itsukushima Jinja może się pochwalić długą historią. Już w VI wieku było to miejsce bardzo ważne, jednak o prawdziwym rozwoju świątyni mówić można dopiero od XII stulecia. To w tym stuleciu świątynia pozyskała finansowe wsparcie japońskich panów, dzięki czemu stała się jedną z piękniejszych budowli tego kraju. Ponieważ budynki, które tworzą tę świątynię, znajdują się na pomostach, często świątynia ta określana jest mianem „pływającego sanktuarium”. Taki sposób budowy jest też ściśle uzasadniony.

Pielgrzymi, którzy przybywali w to miejsce, korzystali tylko i wyłącznie z pomostów, dzięki czemu ich stopa nie stawała na świętej ziemi. Dla terenów, które uznawano za miejsce zamieszkane przez bogów, taki kontakt byłby niczym innym, jak naruszeniem świętości wyspy.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Itsukushima


Sama świątynia zachwyca, większość turystów skupia się jednak na wyjątkowej bramie (Torii) . Sprawia ona wrażenie, jakby właśnie wynurzyła się z wody. Ponieważ osiąga ona wysokość 16 metrów, uznaje się ją za najwyższą torii w Japonii. Jej historia sięga XII wieku, choć obecną formę przybrała w latach 70. XIX wieku.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Torii

Świątynia Itsukushima Jinja to jeden z najcenniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Japonia. W czasie wycieczki po Kraju Kwitnącej Wiśni koniecznie trzeba zajrzeć w to miejsce. Tu na każdego czeka moc niezwykłych wrażeń oraz jedyna w swoim rodzaju przygoda.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.