Recenzja Spriggan – Solidne budżetowe anime shonen warte Twojego czasu


0

Po pierwsze, nie zapłacono mi za stworzenie tej recenzji. Chciałem tylko podzielić się moimi przemyśleniami na temat naprawdę solidnego shonen anime, o którym niewiele osób zdaje się wiedzieć. Po drugie, w tej recenzji będą spoilery, więc jeśli nie widziałeś jeszcze tego anime i nie chcesz, żeby cokolwiek zostało ci zepsute, proszę przestań czytać teraz.

To powiedziawszy, przejdźmy do rzeczy. Spriggan to 26 odcinkowe shonen anime, które pierwotnie zostało wyemitowane pod koniec lat 90. Historia podąża za Yu Ominae, uczniem szkoły średniej, który jest również potajemnie członkiem ARCAM, organizacji poświęconej powstrzymaniu starożytnych artefaktów przed wpadnięciem w złe ręce. Kiedy jeden z tych artefaktów, “Arka Noego”, zostaje skradziony z ARCAM przez terrorystów, Yu zostaje wysłany, aby go odzyskać.

Jedną z rzeczy, które naprawdę podobały mi się w Spriggan było tempo. Infiltracja twierdzy terrorystów przez Yu została przedstawiona w sposób realistyczny i zajęła sporą część czasu trwania anime. Pozwoliło to na stworzenie kilku naprawdę napiętych momentów i sprawiło, że punkt kulminacyjny był jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Sceny akcji również były bardzo dobrze zrobione i skorzystały na tym, że miały za sobą przyzwoity budżet.

Inną rzeczą, która mi się podobała, było to, że mimo iż Yu jest wyraźnie głównym bohaterem, anime nie wahało się zabić głównych postaci drugoplanowych, gdy to posunęło fabułę do przodu. To pomogło stworzyć poczucie stawki i sprawiło, że bardziej przejmowałem się postaciami.

Wreszcie, myślałem, że zakończenie ładnie zawija sprawy, pozostawiając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na potencjalny sequel (który niestety nigdy się nie wydarzył).

Podsumowując, gorąco polecam Spriggan każdemu fanowi anime shonen. To ekscytująca przejażdżka od początku do końca z sympatycznymi postaciami, wspaniałymi scenami akcji i fabułą, która trzyma cię w napięciu do samego końca. Wszystkie 26 odcinków można znaleźć na Crunchyroll za darmo z reklamami lub za 7,99$/miesiąc bez reklam.Miłego oglądania!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.