Recenzja Natsume Yuujinchou Shi – Rozgrzewające anime o przyjaźni, rodzinie i Youkai


0

Natsume Yuujinchou Shi to czwarty sezon serialu anime Natsume Yuujinchou, i kontynuuje historię Takashi Natsume, chłopca, który może zobaczyć youkai (japońskie duchy). Program jest serdecznym slice-of-life serii, która bada tematy przyjaźni, rodziny i co to znaczy być człowiekiem.

Anime Natsume Yuujinchou Shi rozpoczyna się tam, gdzie trzeci sezon się skończył, z Natsume, który właśnie odziedziczył Księgę Przyjaciół od swojej babci Reiko. Księga Przyjaciół jest potężną księgą, która zawiera imiona wszystkich youkai, które Reiko pokonała w ciągu swojego życia. Jako jej nowy właściciel, Natsume ma teraz możliwość dowodzenia każdym youkai, którego imię jest zapisane w księdze.

Pierwsza połowa sezonu śledzi Natsume jak dostosowuje się do swojej nowej roli jako obrońca youkai. Poznaje nowych przyjaciół i buduje silniejsze więzi ze starymi, a jednocześnie stara się utrzymać Księgę Przyjaciół z dala od rąk tych, którzy mogliby nadużywać jej mocy. Druga połowa sezonu skupia się bardziej na relacjach Natsume z jego ludzkimi przyjaciółmi i rodziną, jak on pogodził się z własną śmiertelnością.

Natsume Yuujinchou Shi jest uroczym i chwytającym za serce serialem anime, który z pewnością spodoba się fanom programów typu slice-of-life. To piękny serial o przyjaźni, rodzinie i o tym, co to znaczy być człowiekiem – gorąco polecam!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.