Recenzja mangi “Highschool of the Dead”


0

Jestem wielkim fanem anime, więc kiedy mój przyjaciel polecił mi “Highschool of the Dead“, byłem bardzo podekscytowany, aby to sprawdzić. Nie zawiodłam się! “Highschool of the Dead” to naprawdę wyjątkowa i przyjemna manga. Oto recenzja tego, co o niej myślałam.

Fabuła “Highschool of the Dead” rozgrywa się w następstwie apokalipsy zombie. Manga śledzi grupę licealistów, którzy walczą o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Historia opowiadana jest z perspektywy Takashi Komuro, jednego z uczniów grupy.

Jedną z rzeczy, które naprawdę podobały mi się w “Highschool of the Dead” jest sposób, w jaki traktuje o gore i przemocy. To zdecydowanie nie jest dla osób o słabym sercu, ale jeśli lubisz takie rzeczy, to na pewno ci się spodoba. Również grafika jest naprawdę dobrze wykonana i sprawia, że wszystkie makabryczne sceny są jeszcze bardziej uderzające.

Kolejną rzeczą, która spodobała mi się w tej mandze jest sposób, w jaki realistycznie przedstawia, jak trudno byłoby przetrwać w świecie pełnym zombie. Bohaterowie nieustannie muszą podejmować trudne decyzje i jest w tym sporo napięcia i suspensu. To jest zdecydowanie wciągająca historia!

Jeśli szukasz adrenaliny pompującej, edge-of-your-seat rodzaju mangi, “Highschool of the Dead” jest zdecydowanie warte sprawdzenia. Tylko bądźcie ostrzeżeni, że jest to niezwykle gore i brutalne. Ale jeśli jesteś w stanie to znieść, czeka cię nie lada gratka!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.