Recenzja mangi Apocalypse no Toride


0

Jeśli szukasz post-apokaliptycznej mangi, która jest w równej mierze gritty i zabawna, to Apocalypse no Toride jest zdecydowanie warta sprawdzenia. Historia śledzi przygody grupy więźniów, którzy znajdują się w środku świata opanowanego przez zombie pustkowia. Jest mnóstwo akcji, humoru, a nawet trochę romansu, aby utrzymać rzeczy interesujące.

Najlepszą rzeczą w Apocalypse no Toride jest to, że nie bierze się zbyt poważnie. Choć założenie jest z pewnością mroczne, to jednak w całej historii jest spora dawka humoru. Jest to w dużej mierze zasługa obsady, w której skład wchodzi skazany morderca, zboczony gaduła i niezręczna nastolatka. Innymi słowy, każdy znajdzie tu kogoś dla siebie!

Również oprawa graficzna jest całkiem niezła. Nie boi się być krwawa, kiedy trzeba, ale wie też, kiedy się powstrzymać i pozwolić wyrazowi twarzy bohaterów mówić. To ważne, bo bez silnej charakterystyki, postapokaliptyczna historia jak ta byłaby tylko kolejnym gorefestem.

Jeśli szukasz mangi, która jest w równej mierze zabawna i pełna napięcia, to na pewno będziesz chciał sprawdzić Apocalypse no Toride. Z sympatycznymi postaciami i dużą ilością akcji, jest idealna dla każdego, kto lubi dobrą post-apokaliptyczną historię.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.