Recenzja anime The Rising of the Shield Hero 2


0

Sequele anime to zawsze trudna propozycja. Często zdarza się, że próbują uchwycić błyskawicę w butelce dwa razy i kończą płasko. Innym razem, opierają się na fundamencie pierwszej części i stają się jeszcze lepsze. Na szczęście, The Rising of the Shield Hero 2 należy do tej drugiej kategorii.

Podejmując krótko po zakończeniu pierwszego sezonu, anime The Rising of the Shield Hero 2 znajduje naszego tytułowego bohatera Naofumi Iwatani (głos Kaito Ishikawa) wracającego do domu Melromarc po udanym pokonaniu Fali. Jednak nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje, ponieważ Naofumi zostaje natychmiast aresztowany na podstawie fałszywych zarzutów i skazany na śmierć.

Na szczęście, jest on wyrwany z więzienia przez jego wiernych towarzyszy Raphtalia (głos Asami Seto) i Filo (głos Saori Hayami), a trzy z nich wyrusza w podróż, aby oczyścić imię Naofumi. Po drodze dołącza do nich nowy sojusznik o imieniu Fohl (głos Yusuke Kobayashi), który ma swoje własne powody, aby obalić królestwo Melromarc.

Rising of the Shield Hero 2 jest wszystkim, na co mogli liczyć fani pierwszego sezonu, a nawet więcej. Postacie są bardziej wypełnione, świat jest bogatszy i bardziej szczegółowy, a historia jest bardziej wciągająca niż kiedykolwiek. W szczególności Fohl stanowi świetny dodatek do obsady; jego sceny z Raphtalią są jednymi z najzabawniejszych i najbardziej serdecznych w całej serii.

The Rising of the Shield Hero 2 jest godnym następcą pierwszego sezonu i z pewnością zadowoli fanów anime Isekai. Ze wspaniałymi postaciami, wciągającą historią i najwyższej klasy wartościami produkcyjnymi, jest to jak dotąd jedna z najlepszych serii anime 2020 roku.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.