Recenzja anime “Psycho-Pass”


0

Jeśli jesteś fanem anime, to zapewne słyszałeś o “Psycho-Pass“. Jest to jeden z najpopularniejszych seriali w ostatnich latach, i nie bez powodu. “Psycho-Pass” jest arcydziełem, które pozostawi cię myśląc o nim długo po zakończeniu oglądania go.

Czym jest “Psycho-Pass?”
“Psycho-Pass” rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, gdzie rząd używa systemu zwanego Systemem Sibyl do monitorowania stanu psychicznego ludzi i przewidywania zachowań przestępczych. System Sibyl składa się z sieci komputerów, do których podłączeni są wszyscy w mieście. System stale monitoruje stan psychiczny ludzi i produkuje “Psycho-Pass”, który jest w zasadzie raportem o stanie zdrowia psychicznego. Jeśli Psycho-Pass wskazuje, że ktoś może popełnić przestępstwo, zostaje zatrzymany przez policję, zanim będzie miał szansę to zrobić.

Historia podąża za Akane Tsunemori, nową policjantką, która zostaje przydzielona do Wydziału 1 Departamentu Śledczego. Szybko orientuje się, że System Sibyl nie jest tak doskonały, jak jej się wydawało. Poznaje również Shinya Kogami, śledczego, który nie wierzy w System Sibyl i próbuje poznać jego tajemnice. Razem odkrywają ciemną stronę tego społeczeństwa przyszłości.

Dlaczego powinieneś go obejrzeć
“Psycho-Pass” to jedno z tych rzadkich anime, którym udaje się być jednocześnie zabawnym i skłaniającym do refleksji. Sprawi, że zakwestionujesz wszystko, co wydawało ci się, że wiesz o sprawiedliwości i moralności. Bohaterowie są dobrze rozwinięci i sympatyczni, a fabuła wciąga od początku do końca. Gorąco polecam “Psycho-Pass” każdemu fanowi anime, który szuka czegoś innego niż zwykle.

“Psycho-Pass” to pozycja obowiązkowa do obejrzenia dla każdego fana anime szukającego czegoś innego niż zwykle. Jest to arcydzieło, które sprawi, że będziesz o nim myślał jeszcze długo po zakończeniu oglądania.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.