Recenzja anime “Golden Kamuy”


0

Powracam z kolejną recenzją anime! Tym razem chcę opowiedzieć o “Golden Kamuy“, które jest obecnie jednym z moich ulubionych seriali. Golden Kamuy rozgrywa się na Hokkaido we wczesnych latach 1900 i śledzi historię Saichi Sugimoto, byłego żołnierza, który łączy siły z dziewczyną Ainu Asirpa, aby znaleźć skarb wart miliony dolarów. Program jest w równej mierze pełen akcji i humoru, i gorąco polecam go każdemu fanowi anime, który szuka dobrej zabawy.

Co kocham w “Golden Kamuy”
Jest kilka rzeczy, które kocham w “Golden Kamuy”, ale moim ulubionym aspektem serialu jest jego oprawa. Pokaz odbywa się w Hokkaido, która jest prefekturą Japonii, która jest znana z pięknej scenerii. Hokkaido jest również domem dla Ainu, rdzennych mieszkańców Japonii, którzy mają swoją własną, unikalną kulturę i język. Myślę, że to naprawdę fajne, że serial poświęca czas na pokazanie zarówno naturalnego piękna Hokkaido, jak i kultury Ainu.

Kolejną rzeczą, którą kocham w “Golden Kamuy” jest obsada. Saichi Sugimoto, główny bohater, jest absolutnie złym człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, aby znaleźć skarb, którego szuka. Asirpa, jego partnerka z plemienia Ainu, jest równie zdeterminowana i ma swoje własne powody, aby odnaleźć skarb. razem tworzą drużynę nie do zatrzymania. Obsada drugoplanowa jest równie silna, a każda z postaci wnosi do gry coś wyjątkowego.

Ostatnią rzeczą, o której chcę wspomnieć, jest poczucie humoru serialu. “Golden Kamuy” zdecydowanie nie boi się żartować, nawet w środku całej akcji. Myślę, że ta chęć do zabawy i nie traktowania siebie zbyt poważnie odróżnia “Golden Kamuy” od innych seriali w swoim gatunku.

Jeśli szukasz zabawnego, pełnego akcji anime ze wspaniałymi postaciami i ciekawą oprawą, to gorąco polecam sprawdzenie “Golden Kamuy”. Jest to jeden z moich ulubionych seriali i myślę, że tobie też się spodoba!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.