Recenzja anime Chainsaw Man


0

Fani anime cieszą się! Czekanie w końcu się skończyło. Chainsaw Man, gorące nowe anime od supergwiazdy mangi Tatsuki Fujimoto, jest już dostępne na Crunchyroll. I nie ma się co łudzić.

Chainsaw Man opowiada historię Denjiego, młodego człowieka żyjącego w post-apokaliptycznym świecie, w którym po ziemi grasują demony znane jako “Devilters”. Aby związać koniec z końcem, Denji robi co może, aby zabić te demony i sprzedać ich części za gotówkę. Ale kiedy jego ojciec – jedyna osoba, która pozostała Denji’emu na świecie – zostaje zabity przez Deviltera, życie Denji’ego zmienia się na zawsze. Obdarzony mocą piły łańcuchowej (tak, dobrze przeczytaliście), Denji wyrusza na krwawą wyprawę w poszukiwaniu zemsty na demonach, które odebrały mu wszystko.

Jeśli jesteś fanem przesadnej akcji, zakręcających umysł zwrotów akcji i wiader gore, to Chainsaw Man jest zdecydowanie anime dla ciebie. Grafika Fujimoto jest absolutnie wspaniała, a animacja jest najwyższej klasy. Angielski dubbing jest również zaskakująco dobry; obawiałem się, że nie będzie w stanie oddać tej samej energii, co oryginalny japoński voice acting, ale byłem mile zaskoczony.

Prawdziwą gwiazdą serialu jest jednak sam Denji. Jest zuchwały, impulsywny i całkowicie nieprzewidywalny – innymi słowy, można na niego patrzeć jak na prawdziwą gwiazdę. Nigdy nie wiadomo, co zrobi za chwilę, a to poczucie nieprzewidywalności sprawia, że wszystko jest interesujące od początku do końca. Jeśli szukasz anime, które jest po prostu zabawne do oglądania, to nie szukaj dalej niż Chainsaw Man.

Na wypadek, gdyby nie było to jeszcze oczywiste, absolutnie uwielbiam Chainsaw Man. To jedno z najlepszych anime, jakie widziałem w tym roku. Jeśli zastanawiasz się, czy obejrzeć to anime, czy nie, to polecam – nie zawiedziesz się.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.