Przegląd anime “Gintama”


0

Gintama to japońskie anime, które po raz pierwszy wyemitowano w 2006 roku. Historia rozgrywa się w alternatywnym wszechświecie, gdzie obcy najechali Japonię. Główny bohater, Gintoki Sakata, jest samurajem, który prowadzi firmę o nazwie Odd Jobs Gin. W trakcie trwania anime, on i jego koledzy podejmują się różnych prac, aby związać koniec z końcem.

Anime znane jest z komedii i satyry, często nabijając się z popularnych tropów shonen. Gintama była chwalona za silny rozwój postaci i budowanie świata. Chwalono ją również za poruszanie poważnych tematów, takich jak wojna i śmiertelność.

Gintama jest jednym z moich ulubionych anime wszech czasów. Uwielbiam postacie, historię, humor i grafikę. Wszystkie postacie są niesamowicie rozbudowane i różnią się od siebie. Szczególnie kocham rozwój głównego bohatera, Gintoki Sakaty. Zaczyna jako nieco zdystansowany i beztroski osobnik, ale powoli zaczyna się otwierać i pokazywać swoją bardziej emocjonalną stronę w miarę postępów serii.

Budowanie świata jest również nienaganne. Alternatywny wszechświat, w którym dzieje się historia jest fascynujący i uwielbiam uczyć się o wszystkich różnych obcych rasach, które najechały Japonię. Satyra jest również genialna. Scenarzyści mają wiele zabawy z żartowania z popularnych gatunków shonen anime.

Podsumowując, Gintama to niesamowite anime, które gorąco polecam zarówno długoletnim fanom medium, jak i tym, którzy dopiero się w nie zagłębiają. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie: świetne postacie, intrygującą fabułę, mnóstwo śmiechu, a nawet trochę przemyśleń. Jeśli jeszcze nie widzieliście, zachęcam do spróbowania!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.