Park Miyashita – mekka dla fanów KitKata?


0

Brytyjski przysmak doczekał się w Japonii kulinarnego kultu. Od niedawna fani chrupkiego batonika mogą poeksperymentować z projektowaniem własnych specjałów!

Na czym polega fenomen KitKata?

Smaczny wafelek marki Nestlé pochodzi z Wielkiej Brytanii, co bywa zaskoczeniem dla turystów kojarzących KitKata głównie z Japonią. Faktem jest, że Japończycy wykazują się wyjątkową kreatywnością w tworzeniu nowych, często ekstrawaganckich smaków wafelka. Przeciętny mieszkaniec Europy ma do wyboru batonik w wersji z gorzką, mleczną lub białą czekoladą. W sklepikach z orientalnymi przysmakami znajdziemy od czasu wafelki o smaku truskawkowym. Tymczasem przeciętny mieszkaniec Tokio ma do wyboru kilkaset smaków KitKata – a na przestrzeni lat powstało ich aż 400! – od zielonej herbaty po melona.

Miyashita Park’s Kitkat Chocolatory

Nową atrakcję związaną z kultowym przysmakiem zlokalizowano w turystycznej mekce, czyli Shibui. Przybytek nazwany „Fabryką KitKata” to sklep z oryginalnymi ekspozycjami, umożliwiający zakup wafelka w dowolnym smaku.

Gwoździem programu jest jednak kulinarny warsztat – goście nadzorowani przez przewodnika mogą zaprojektować własny wafelek. Wizytę należy uprzednio zarezerwować na stronie sklepu. Proces produkcji jest – co oczywiste – ograniczony do podstawowych czynności, które mogą jednak sprawić mnóstwo frajdy.

Stwórz własnego KitKata krok po kroku

Początkujący projektant deserów wybiera najpierw typ czekolady. Wśród dostępnych odmian są dwie klasyczne – czyli gorzka i mleczna – oraz mniej znana w Polsce czekolada „rubinowa” lub różowa. 

Kolejny etap to wskazanie preferowanej posypki, która ozdobi powierzchnię batonika. Do wyboru jest 17 opcji – od klasycznych typu suszone owoce po bardziej ekstrawaganckie. Fani słodko-słonych smaków mogą np. połączyć różową czekoladę ze słonymi precelkami. 

Wafelkowe nadzienie, pokrojone klasycznie na cztery części, należy zatopić w czekoladzie przy użyciu profesjonalnej foremki. Po udekorowaniu dodatkami przysmak trafia na ok. 30 minut do lodówki – w międzyczasie uczestnik warsztatu może kontynuować zwiedzanie fabryki. 

Gotowy produkt jest pakowany w dekoracyjne pudełko – idealny pomysł na prezent lub słodką pamiątkę turystyczną.

Za powyższą atrakcję turysta zapłaci ok. 77 zł (2160 jenów), czyli dość przyzwoitą kwotę. Opcja alternatywna to zakup gotowego batonika w jednym z kilkudziesięciu dostępnych smaków.

Źródła:

https://kitkatchocolatory-miyashitapark.com/

https://japantoday.com/category/features/food/world%E2%80%99s-first-make-your-own-kitkat-shop-opening-in-tokyo


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.