“Ousama Game” – Trzymający w napięciu Thriller, który będzie trzymał Cię w niepewności do samego końca


0

“Ousama Game” to seria mangi, która została pierwotnie opublikowana w Japonii jeszcze w 2012 roku. Historia podąża za grupą uczniów szkoły średniej, którzy otrzymują wiadomości tekstowe od nieznanej osoby, mówiąc im, aby wykonać różne wyzwania, albo inaczej zostaną zabite. Z każdym kolejnym wyzwaniem, które zostaje wykonane, liczba ciał zaczyna rosnąć. Pytanie brzmi: kto za tym wszystkim stoi? I czy można ich powstrzymać, zanim będzie za późno?

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia się w “Ousama Game” jest grafika. Jest bardzo czysta i precyzyjna, co idealnie pasuje do tonu opowieści. Wszystkie postacie są dobrze narysowane i różnią się od siebie, co sprawia, że łatwo jest podążać za fabułą.

Jeśli chodzi o samą historię, to jest ona absolutnie porywająca. Każdy rozdział pozostawia cię na krawędzi siedzenia, zastanawiając się, co będzie dalej. Same wyzwania są również dość kreatywne i wahają się od stosunkowo nieszkodliwych wybryków do śmiertelnie poważnych spraw. Bohaterowie są również dość wiarygodni, pomimo niewiarygodnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Jednym z jedynych minusów “Ousama Game” jest to, że miejscami ma tendencję do przeciągania się. Jest kilka rozdziałów, w których nie dzieje się zbyt wiele, jeśli chodzi o tempo rozwoju akcji, przez co łatwo stracić zainteresowanie. Jednak po tych wolniejszych sekcjach zawsze następują rozdziały pełne emocji i napięcia, więc łatwo to wybaczyć.

Ogólnie rzecz biorąc, “Ousama Game” to porywająca seria mangowa, która będzie trzymała cię w niepewności do samego końca. Jeśli jesteś fanem pełnych napięcia historii z mnóstwem zwrotów akcji, to zdecydowanie warto to sprawdzić. Należy jednak pamiętać, że miejscami może być trochę powolna.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.