Naruto – Anime vs. Film


0

Od lat jestem zagorzałym fanem anime Naruto. Oglądałem każdy sezon, każdy film i przeczytałem wszystkie mangi. Nie muszę dodawać, że byłem bardzo podekscytowany, kiedy usłyszałem, że film akcji jest w trakcie realizacji.

Jak wiedzą fani anime, Naruto rozgrywa się w świecie, w którym ludzie o specjalnych mocach zwani “ninja” żyją w ukrytych wioskach. Główny bohater, Naruto Uzumaki, jest młodym ninja, który stara się zostać Hokage swojej wioski, czyli przywódcą.

Podczas gdy film akcji na żywo pozostał wierny niektórym aspektom oryginalnej historii, było też wiele odchyleń, które pozostawiły mnie rozczarowanym.

Jedną z największych zmian w filmie akcji był sposób, w jaki ninja walczyli. W anime, ninja używają swojej chakry, czyli energii, do wykonywania specjalnych technik, takich jak stawanie się niewidzialnym lub chodzenie po wodzie. W filmie jednak, techniki te są zamiast tego wykonywane przy użyciu przewodów i efektów CG. To odebrało realizm scenom walki i sprawiło, że wydają się one bardziej jak coś z kreskówki.

Kolejnym problemem, jaki miałem z filmem, był rozwój postaci. W szczególności czułem, że postać Sakury Haruno nie została wystarczająco rozbudowana. W anime Sakura jest przedstawiona jako medyk-nin, który jest zaciekle lojalny wobec swoich przyjaciół i panuje nad Naruto Uzumakim i Sasuke Uchiha. Jednak w filmie była niczym więcej niż ładną buzią z niewielką osobowością.

Ostatecznym argumentem było dla mnie zakończenie. *W anime, po długiej i ciężkiej walce ze złoczyńcami Orochimaru i Kabuto Yakushi, Sasuke w końcu pokonuje ich obu *END SPOILER ALERT* Jednak w filmie Orochimaru zostaje zabity na ekranie pomiędzy walkami, a Kabuto Yakushi nawet nie widzimy! Nie tylko czuło się to jak kopia, ale także pozostawiło wiele dziur fabularnych nierozwiązanych.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem bardzo rozczarowany filmem Naruto. Chociaż pozostał wierny niektórym aspektom oryginalnej historii, było też wiele odstępstw, które pozostawiły mnie w poczuciu zawodu. Jeśli jesteś fanem serii anime, zalecałbym pominięcie tego filmu.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.