“Mushishi: Hihamukage” – recenzja anime


0

Mushishi to jeden z tych ponadczasowych klasyków anime, których fani nigdy nie zapomną. Seria po raz pierwszy wyemitowana w 2005 roku była natychmiastowym hitem wśród widzów, chwalonym za unikalny styl sztuki, wzruszającą historię i niezapomniane postacie. Teraz, 15 lat później, Mushishi powraca z zupełnie nowym filmem, Hihamukage. Czy ten długo wyczekiwany sequel spełni oczekiwania? Przekonajmy się.

Mushishi: Hihamukage rozpoczyna się krótko po wydarzeniach z oryginalnej serii. Ginko, nasz nieustraszony łowca mushi, bada dziwne zjawisko w małej wiosce. Wydaje się, że za każdym razem, gdy pada deszcz, mieszkańcy stają się dotknięci dziwną chorobą, która powoduje, że wybuchają w bolesne pręgi na całym ciele.

Ginko szybko udaje się namierzyć źródło problemu: grupę bezkształtnych mushi zwanych hihamukage, które żyją w kroplach deszczu. Te mushi są nieszkodliwe dla większości, ale kiedy wchodzą w kontakt z ludzką skórą, powodują podrażnienia i ból. Jedynym sposobem na ich usunięcie jest pozostanie suchym podczas ulewy, co łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Hihamukage to wzruszająca historia o sile nadziei i więzi międzyludzkiej. Pomimo trudności, z jakimi borykają się mieszkańcy wioski, pozostają oni optymistami i są zdeterminowani, by znaleźć sposób na przezwyciężenie swojej sytuacji. Relacje Ginko z mieszkańcami wioski są również pięknie przedstawione, a jego interakcje z hihamukage są fascynujące.

Oprawa wizualna filmu jest oszałamiająca, jak można się spodziewać po tak uznanej serii. Stonowana paleta kolorów i delikatne projekty postaci przypominają tradycyjne japońskie drzeworyty i nadają filmowi eteryczną jakość, która jest po prostu czarująca.

Ogólnie rzecz biorąc, “Mushishi: Hihamukage” to piękny i emocjonalny film, który bez wątpienia spodoba się fanom serii. Nie trzeba oglądać oryginalnej serii, by zrozumieć, co się dzieje, ale nowicjusze mogą się czasem pogubić z powodu gęstej historii. Niemniej jednak, jest to film, który warto obejrzeć niezależnie od tego, czy znasz Mushishi, czy nie.

Jeśli szukasz wzruszającej historii o nadziei i ludzkiej więzi, Mushishi: Hihamukage jest zdecydowanie warte sprawdzenia. Z przepiękną oprawą wizualną i intrygującą fabułą, ten film z pewnością spodoba się zarówno fanom serii, jak i nowicjuszom.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.