Monster Anime – Recenzja


0

Monster to seria anime z 2003 roku, która śledzi historię doktora Kenzo Tenmy, japońskiego neurochirurga. Seria rozgrywa się w post- zimnej wojny w Niemczech i zajmuje się tematem “co jeśli jeden człowiek próbował zmienić świat”.

Jak sugeruje tytuł, anime jest dość mroczne. Dr Tenma wyrusza, aby zmienić świat poprzez pomoc potrzebującym, ale jego działania mają nieprzewidziane konsekwencje. Seria wykonuje doskonałą pracę badając etyczne implikacje jego działań, a ostatecznie zadaje pytanie ” czy naprawdę możliwe jest zmienianie świata na lepsze?”.

Jeśli szukasz anime, które jest prowokujące do myślenia i ekscytujące, to gorąco polecam sprawdzenie Monster. Tylko ostrzegam, że nie jest to film dla osób o słabym sercu!

Przegląd
Monster to serial anime z 2003 roku, który śledzi historię dr Kenzo Tenmy, japońskiego neurochirurga. Seria rozgrywa się w post- zimnej wojny w Niemczech i zajmuje się tematem “co jeśli jeden człowiek próbował zmienić świat”.

Dr Tenma wyrusza, aby zmienić świat poprzez pomoc potrzebującym, ale jego działania mają nieprzewidziane konsekwencje. Seria wykonuje doskonałą pracę badając etyczne implikacje jego działań, a ostatecznie zadaje pytanie “czy naprawdę możliwe jest zmienianie świata na lepsze?”.

Jeśli szukasz anime, które jest prowokujące do myślenia i ekscytujące, to gorąco polecam sprawdzenie Monster. Ostrzegam jednak, że nie jest to film dla osób o słabym sercu!

Postacie
Jedną z rzeczy, które naprawdę podobały mi się w Monsterze były postacie. Dr Tenma jest intrygującym protagonistą i nie sposób nie kibicować mu nawet wtedy, gdy podejmuje pewne wątpliwe decyzje. Johan Liebert, tytułowy potwór, jest jednym z najbardziej mrożących krew w żyłach czarnych charakterów, jakie kiedykolwiek spotkałem w fikcji. Obsada drugoplanowa jest również doskonała, zwłaszcza Nina Fortner aka Eva Heinemann, która służy zarówno jako zainteresowanie miłością Dr. Tenmy, jak i moralny kompas.

Bohaterowie są tak dobrze napisani i wielowymiarowi, że łatwo jest się emocjonalnie zaangażować w ich historie. Podczas wielu scen byłam na krawędzi mojego fotela, ponieważ autentycznie nie wiedziałam, co się stanie dalej. To coś, co nie zdarza się już często w przypadku fikcji!

Monster to doskonała seria anime, którą gorąco polecam fanom mrocznej fikcji. Jest dobrze napisana, ekscytująca, skłaniająca do refleksji i zawiera kilka naprawdę niezapomnianych postaci. Ostrzegam, że czasami może być bardzo graficzny (w końcu to TV-MA). Jeśli szukasz wysokiej jakości serii anime do obejrzenia, to nie szukaj dalej niż Monster!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.