Magi: The Kingdom of Magic – recenzja anime


0

Jeśli jesteś fanem anime, to prawdopodobnie słyszałeś o Magi: The Kingdom of Magic. Jest to jeden z najbardziej popularnych programów wokół, i nie bez powodu. Animacja jest najwyższej klasy, historia jest wciągająca, a bohaterowie sympatyczni. Niedawno miałem okazję obejrzeć wszystkie 25 odcinków serialu i muszę powiedzieć, że byłem pod wielkim wrażeniem.

Magi: Królestwo Magii śledzi historię Aladyna, młodego chłopca, który posiada magiczny flet, który może przywołać potężnego dżina o imieniu Ugo. Podróże Aladyna zabierają go do wielu różnych królestw, gdzie po drodze poznaje nowych przyjaciół i wrogów. Jedną z moich ulubionych rzeczy w tym serialu jest sposób, w jaki obsługuje swoje różne linie fabularne. Zamiast czuć się bezładnie lub w pośpiechu, wszystkie one łączą się płynnie, tworząc wciągającą i spójną historię.

Kolejnym mocnym punktem Magi: The Kingdom of Magic są jego bohaterowie. Podczas gdy w niektórych anime można odnieść wrażenie, że są to tylko wymienne archetypy, w Magi każda postać jest wyjątkowa i zapada w pamięć. Nawet drugoplanowi członkowie obsady są rozbudowani i dostają mnóstwo czasu, by zabłysnąć. Dotyczy to zwłaszcza Alibaby, który zaczyna jako przeciwnik Aladyna, ale szybko staje się jednym z jego najbliższych przyjaciół.

Ostatnią rzeczą, którą chcę poruszyć jest ogólne przesłanie serialu. Magi w swojej istocie jest o zrozumieniu i akceptacji ludzi z różnych kultur i środowisk. Ten temat jest badany w głębi całego serialu, i to naprawdę sprawia, że myślisz o własnych uprzedzeń i prekoncepcji.

Podsumowując, Magi: The Kingdom of Magic to dobrze napisany, pięknie animowany show ze wspaniałymi postaciami i ważnym przesłaniem. Zdecydowanie warto obejrzeć, jeśli jesteś choć trochę zainteresowany anime.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.