Kot z Osaki skazany „za posiadanie”


0

Oto słodko-gorzkie zestawienie historii futrzastych kryminalistów, którzy z różnych powodów trafili do domowego lub prawdziwego aresztu.

Kot z Osaki skazany „za posiadanie”

Prosty pomysł na podniesienie widoczności firmy w social mediach? Koty. Jeśli dodamy do tego kota, który popełnił „przestępstwo” – mamy 100% gwarancji, że czytelnicy zainteresują się tematem i staną w obronie poszkodowanego. Na nietypowy pomysł promocji w social mediach wpadła pewna, japońska firma, zajmująca się produkcją sprzętu gaśniczego. 

Na koncie twitterowym Aokibosai Disaster Prevention pojawił się wpis o kocurze zatrudnionym w firmie na stanowisku PR managera. W serii wpisów pracownicy firmy opisali uroczego, rudego futrzaka o imieniu Tamasuke, który „nie wywiązuje się z obowiązków”, miauczy i bywa agresywny. Po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa okazało się, że mruczek bywa często pod wpływem matatabi, czyli azjatyckiego przysmaku dla zwierząt o działaniu pobudzającym (silniejszym niż kocimiętka). Po interwencji zatroskanych czytelników kot wrócił do pracy, a dopalacze zarekwirowano.

Kocie przestępstwa w mediach

Historia Tamasuke to typowy viral marketingowy, ale zdarzają się też historie realnych, „kocich przestępstw”, które opisano w mediach. Oto najciekawsze i najbardziej kuriozalne:

  • W 2013 roku, w brazylijskiej miejscowości Arapiraca przyłapano kota przemycającego kontrabandę do lokalnego więzienia. Zwierzę oklejone taśmą miało dostarczać więźniom m.in. telefony, słuchawki i wiertła…
  • W 2006 roku kot o imieniu Lewis został skazany na permanentny, domowy areszt, będący skutkiem procesu zainicjowanego przez mieszkańców miasteczka Fairfield w Connecticut. Zdaniem ofiar małego agresora zwierzę było na tyle niebezpieczne, że musieli „ostrzegać się wzajemnie, gdy tylko zobaczyli kota opuszczającego dom”.
  • Miska to amerykańska kotka-recydywistka, będąca obiektem zaciekłej batalii sądowej. Jeśli wierzyć mediom, lokalna jednostka policji otrzymała w ostatniej dekadzie aż 30 skarg związanych z zachowaniem zwierzaka. Na skutek zażaleń mieszkańców King County (USA) kotka trafiała wielokrotnie do zwierzęcego aresztu, domagano się też jej eutanazji – na szczęście bezskutecznie…
  • Na koniec rodzynek z polskiego podwórka – w 2017 roku lokalne media obiegła historia kuriozalnego „procesu o kota”, należącego do ówczesnego sołtysa Dzikowa Iławeckiego. Właścicielowi zwierzaka wytoczono proces po tym, jak odmówił przyjęcia mandatu wystawionego przez policję za to, że cyt. „kot biegał luzem po drodze” 🙂 

Źródła:


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.