Dlaczego manga “Tsuyokute New Saga” jest warta Twojego czasu


0

Nie jest tajemnicą, że świat mangi jest wypełniony dużą ilością śmieci. Pomiędzy diamentami w surowym stanie, łatwo jest utknąć w serii, która jest albo bez inspiracji, albo po prostu zła. Dlatego, gdy pojawia się naprawdę świetna manga, zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę. “Tsuyokute New Saga” jest jedną z takich serii.

Historia podąża za Koutą Katsuragi, młodym człowiekiem, który marzy o zostaniu bohaterem. Po osieroceniu w młodym wieku, zostaje przygarnięty przez swojego dziadka, który tak się składa, że jest jednym z najsilniejszych magów na świecie. Kiedy dziadek umiera, Kouta wyrusza w podróż, aby odnaleźć “legendarnego czarodzieja, który może spełnić każde życzenie”. Po drodze spotyka zróżnicowaną grupę towarzyszy podróży, z których każdy ma swoje własne powody, by towarzyszyć mu w wyprawie.

To co wyróżnia “Tsuyokute New Saga” spośród innych mang shounen to skupienie się na rozwoju postaci. Zamiast być kartonowymi wycinankami, które istnieją tylko po to, by rozwijać fabułę, każdy członek obsady jest w pełni rozwinięty i ma swoją głębię. Autorka wykonuje również świetną robotę, powoli ujawniając historie i motywacje w trakcie opowieści, co pomaga utrzymać rzeczy interesujące nawet wtedy, gdy fabuła nie posuwa się do przodu w karkołomnym tempie.

Dodatkowo, chociaż w mandze jest magia i walka, to nie są one w centrum uwagi. Zamiast tego autorka używa ich jako narzędzi do dalszej eksploracji postaci i ich relacji między sobą. To sprawia, że są naprawdę wzruszające i emocjonalne momenty, które nie byłyby możliwe, gdyby historia była tylko o ludziach bijących się przez cały czas.

W przypadku, gdy nie było to jeszcze jasne, kochałem “Tsuyokute New Saga”. Jest to z łatwością jedna z moich ulubionych serii mangowych wszech czasów. Jeśli szukasz czegoś, co jest przyjemne do czytania i ma wspaniałe postacie, to gorąco polecam wypróbowanie tej serii. Nawet jeśli nie jesteś typowym fanem mangi shounen, myślę, że znajdziesz tu coś, co ci się spodoba. Zaufaj mi, to jest warte twojego czasu!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.