D.Gray-man – czy anime spełnia hype?


0

D.Gray-man to jedno z najpopularniejszych anime, nie bez powodu. Historia jest wciągająca, bohaterowie są sympatyczni, a akcja jest na najwyższym poziomie. Ale czy anime spełnia oczekiwania? Przyjrzyjmy się temu.

Fabuła D.Gray-man podąża za Allenem Walkerem, byłym egzorcystą, który teraz walczy przeciwko Millennium Earl i jego armii Akuma. Akuma są dusze, które zostały zamienione w broń, a oni dążą do usunięcia wszystkich emocji z ludzi, aby mogli rządzić światem. Historia jest mroczna i skomplikowana, ale także bardzo wzruszająca. Łatwo jest się zaangażować w bohaterów i ich zmagania.

Animacja w D.Gray-man jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem. Sceny walki są szczególnie dobrze wykonane, z płynnymi ruchami i pięknymi efektami. Również aktorstwo głosowe jest na najwyższym poziomie, a każdy z aktorów w wyjątkowy sposób ożywia swoją postać.

Jedną z moich jedynych skarg na D.Gray-man jest to, że może być trochę powolne tempo w czasach. Niektóre odcinki są odcinki wypełniacza, które nie postępują fabułę w ogóle, a oni mogą być trochę ciągnąć się przez. Jednak ogólnie rzecz biorąc, myślę, że dobro przeważa nad złem w tym przypadku.

D.Gray-man to świetne anime, które zdecydowanie warto obejrzeć. Ma złożoną i ciekawą historię, niesamowitą animację i wspaniałe aktorstwo głosowe. Momentami może być powolne, ale ogólnie jest to świetny serial, który gorąco polecam każdemu fanowi anime.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.