Cyberpunk: Edgerunners (2022) Recenzja anime


0

Oparte na grze wideo “Cyberpunk 2077“, to anime jest osadzone pięćdziesiąt siedem lat po wydarzeniach z gry, w świecie, w którym ludzie mają zaawansowaną technologię wszczepioną w ich ciała. Historia podąża za grupą przestępców, którzy podejmują się niebezpiecznych zadań dla szansy na lepsze życie.

Animacja w “Cyberpunk: Edgerunners (2022)” jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem. Każda klatka jest pełna szczegółów i kolorów, a sekwencje akcji są szczególnie dobrze wykonane. Ścieżka dźwiękowa jest również doskonała, z mieszanką muzyki elektronicznej i rockowej, która idealnie pasuje do tonu serialu.

Wszystkie postacie są interesujące i złożone, a ja szczególnie lubię sposób, w jaki serial traktuje swoje kobiece postacie. W przeciwieństwie do wielu innych seriali anime, kobiety w “Cyberpunk: Edgerunners (2022)” są w pełni rozwiniętymi istotami ludzkimi z własnymi motywacjami i agencjami. Nie są tam tylko po to, by być oczkiem w głowie lub obiektem zainteresowania; są tak samo twarde i złe jak mężczyźni.

Jeśli miałbym coś zarzucić, to powiedziałbym, że tempo jest trochę za wolne jak na mój gust. Trochę to trwa, zanim fabuła się rozkręci i jest sporo odcinków, które sprawiają wrażenie wypełniaczy. Ale ogólnie rzecz biorąc, naprawdę podobało mi się “Cyberpunk: Edgerunners (2022)” i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, gdzie historia pójdzie dalej.

Cyberpunk: Edgerunners (2022)” to oszałamiająca wizualnie seria anime ze złożonymi postaciami i ciekawą historią. Nie jest idealny – tempo jest wolne, a niektóre odcinki sprawiają wrażenie wypełniaczy – ale i tak warto go obejrzeć.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.