Corpse Party: Blood Covered – recenzja mangi


0

Corpse Party: Blood Covered” to mangowa adaptacja gry grozy o tej samej nazwie. Historia podąża za grupą licealistów, którzy zostają uwięzieni w nawiedzonym domu szkolnym. Muszą wtedy znaleźć sposób na ucieczkę, podczas gdy są ścigani przez mściwe duchy. Grafika jest bardzo dobrze wykonana i doskonale oddaje niesamowitą atmosferę gry. Jednak manga cierpi na problemy z tempem i ostatecznie jest dość rozczarowująca.

Największym problemem “Corpse Party: Blood Covered” jest jego tempo. Pierwsza połowa mangi poświęcona jest na przedstawienie bohaterów i sytuacji, w jakiej się znajdują. Byłoby to w porządku, gdyby druga połowa dostarczyła strachu i napięcia, ale tak nie jest. Zamiast tego, przeradza się w serię tanich jump scares, które są bardziej śmieszne niż straszne. W rezultacie manga sprawia wrażenie, że przez większość czasu trwania brodzi w wodzie.

Kolejnym problemem “Corpse Party: Blood Covered” jest brak oryginalności. Założenie zostało już przerobione na śmierć zarówno w grach, jak i w mandze, i nie ma tu nic, co wyróżniałoby ją z tłumu. Nie pomaga również fakt, że zakończenie jest niezwykle przewidywalne. Zanim do niego dotrzesz, prawdopodobnie domyślisz się, jak wszystko się rozegra na długo przed tym, jak to się stanie.

Corpse Party: Blood Covered” to rozczarowująca mangowa adaptacja świetnej gry grozy. Grafika jest doskonała, ale tempo jest słabe, a historia nieoryginalna. Jeśli jesteś fanem gry, możesz chcieć sprawdzić tę mangę tylko dla uzupełnienia. Jeśli jednak nie jesteś jeszcze zaangażowany w tę historię, lepiej odpuść sobie.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.