Co to znaczy otaku


0

Co to znaczy otaku? Słowo Otaku to osoba, która ma obsesję na punkcie anime, mangi lub japońskiej popkultury(kraju kwitnącej wiśni). Termin “otaku” jest często używany w sposób obraźliwy, aby odnieść się do kogoś, kto ma nadmierną obsesję na punkcie czegoś. Jednak termin ten zyskał na popularności, a jego definicja ewoluowała w czasie. Obecnie oznacza kogoś, kto cieszy się i docenia anime, mangę i inne aspekty kultury japońskiej. 

Co trzeba zrobić, żeby zostać otaku? 

Bycie otaku oznacza głębokie zrozumienie kultury anime i mangi. Otaku są zazwyczaj dobrze zorientowani w różnych gatunkach anime i mangi, znają popularne postacie, śledzą najnowsze wiadomości z japońskiego przemysłu rozrywkowego i potrafią wyrecytować słynne wersy ze swoich ulubionych programów. Mają również tendencję do posiadania dużej kolekcji towarów związanych z ich ulubionymi seriami lub postaciami. 

Otaku często uczestniczą w konwencjach, które celebrują anime, mangę, cosplay, gry i inne aspekty japońskiej kultury. Konwencje te są dla otaku świetnym sposobem na poznanie podobnie myślących ludzi, którzy podzielają ich zainteresowania. Otaku mogą również dołączyć do społeczności internetowych poświęconych dyskusji na temat ich ulubionych serii lub tematów związanych z kulturą anime i mangi. Dyskusje te często skupiają się na analizowaniu konkretnych scen w odcinku lub ogólnej fabuły serialu lub filmu. Dodatkowo, mogą dyskutować o nowych wydaniach lub o tym, na co czekają w przyszłym sezonie.  

Bycie otaku oznacza pasję do anime i mangi oraz innych aspektów kultury japońskiej, takich jak gry i cosplay. Wiąże się to z zaangażowaniem w otaczający nas świat poprzez uczestnictwo w konwentach lub dołączanie do forów internetowych poświęconych dyskusji o ulubionych seriach lub tematach związanych z kulturą anime i mangi. Krótko mówiąc – jeśli uważasz się za otaku, to nie trać entuzjazmu dla wszystkiego, co związane z anime! Nigdy nie wiadomo, jakie niesamowite odkrycia czekają na ciebie, gdy poszerzysz swoją wiedzę!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.