15 ciekawych mang z gatunku “Isekai”


5

Isekai to bardzo popularne mangi, których bohaterowie przenoszą się do nierzeczywistego świata (najczęściej po tragicznej śmierci i następującej po niej reinkarnacji). Narracja w nich jest dość charakterystyczna, a bohater zazwyczaj zostaje przeniesiony do świata fantasy. Warto zauważyć, że Isekai często posiadają cechy gier RPG.

Przedstawiamy Wam nasze ulubione mangi z tego gatunku.

1. Tensei Kenja no Isekai Raifu ~Daini no Shokugyo wo Ete, Sekai Saikyou ni Narimashita~

Manga:
Tensei Kenja no Isekai Raifu ~Daini no Shokugyo wo Ete, Sekai Saikyou ni Narimashita~

Warto zwrócić uwagę na pierwszy z japońskich komiksów Tensei Kenja no Isekai Raifu Daini no Shokugyo wo Ete, Sekai Saikyou ni Narimashita, którego autorem jest Skinko Shoto. Należy do gatunku anime shounen i jest pełen akcji i przygody.

Głównym bohaterem komiksu jest chłopak Sano Yuji, prowadzący niezbyt ciekawe życie jako szeregowy pracowniki firmy. Zostaje wezwany do innego świata w momencie kończenia swojej pracy w domu. W równoległym świecie zostaje Poskramiaczem Potworów i przez tę pracę trudno jest mu zostać Poszukiwaczem Przygód.

Dzięki napotkanym szlamowym potworkom (Slime), które przeczytały kilka magicznych książek, zyskuje magiczną moc i drugą profesję: Mędrca. Ale czy na pewno jest świadomy swojej prawdziwej siły? Zaczyna stawać się niedościgniony i najsilniejszy na świecie.

2. Arafoo Kenja no Isekai Seikatsu Nikki

Manga:
Arafoo Kenja no Isekai Seikatsu Nikki

Kolejną ciekawą mangą (tym razem z gatunku seinen) jest Arafoo Kenja no Isekai Seikatsu Nikki. Adresowana jest do mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Główny bohater to Satoshi Osako, który był graczem VRRPG pt. „Miecz i Gusła” i pokonał w grze Złego Boga, po czym zmarł. Obudził się w dziwnym, nieznanym lesie. Co więcej, posiadł ciało i umiejętności swojego avatara z gry, stając się łotrem.
Czy 40-letni programista może żyć spokojnie w świecie z gry? Dowiecie się czytając tę mangę.

3. Saving 80, 000 Gold Coins in the Different World for My Old Age

Manga: Saving 80, 000 Gold Coins in the Different World for My Old Age

Wszystkim otaku polecamy również mangę Saving 80, 000 Gold Coins in the Different World for My Old Age. Bohaterką jest 18-letnia dziewczyna, która traci rodzinę w wypadku.

Pewnego dnia spada z klifu i przenosi się do innego świata, podobnego do średniowiecznej Europy. Kawaii po stoczeniu walki na śmierć i życie z wilkami odkrywa, że może przemieszczać się tam i z powrotem oraz może żyć w obydwu światach. Chcąc zapewnić sobie spokojną starość, chce zarobić w innym świecie 80 tys. złotych monet. Postanawia zrobić wszystko by dziwne rzeczy nie wypaczyły postępu świata i nie cofnie się przed niczym. Chociaż nosi przy sobie trzy ręczne pistolety, a jej słowa i czyny wydają się przyzwoite, Yamano Mitsuwa jest niezwykle chytrą dziewczyną. Czyni wysiłki, by zarabiać mimo wątłego ciała, które dla ludzi z Zachodu wydaje się być dziecięce. Zaczyna zastanawiać się, czy jej sekrety nie są zbyt niebezpieczne. Uspokaja się jednak myślą, że jeśli sprawy zajdą za daleko, teleportuje się do drugiego świata.

4. Legend (TAKANO Masaharu)

Manga: Legend (TAKANO Masaharu)

Kolejna manga to doskonały wybór dla miłośników akcji, fantasy, romansu i dramatu.

Bohaterem jest Reiji Saeki, który podczas wakacji traci życie w wypadku.
Zanim orientuje się co zaszło, widzi tajemniczą kulę światła w świecie pełnym bieli. Okazuje się, że jest to magik z równoległego świata szukający kogoś, kto przejmie stworzoną przez niego magię i zapobiegnie jej zniknięciu. Reiji przyjmuje propozycję i zaczyna nowe życie w równoległym świecie Elgin, z nowym ciałem i niezrównaną magiczną mocą.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o jego dalszych losach, koniecznie sięgnij po Legend (TAKANO Masaharu).

5. Exterminator

Manga: Exterminator

Kolejna manga ma niezwykle interesującą fabułę, która zaciekawi zarówno męskich jak i kobiecych czytelników. Główny bohater przenosi się po śmierci do równoległego świata. Jednak nie posiada żadnych magicznych umiejętności.

W poprzednim życiu był tępicielem – deratyzatorem, zajmował się też dezynsekcją i z tą samą profesją chce trudnić się w Gildii. Dostaje pierwsze trudne zadanie wytępienia szkodników podobnych do szczurów, jednak nie może korzystać z magii tylko z samodzielnie przyrządzonej trutki.

Dzięki ciężkiej pracy i wykonywaniu kolejnych zadań zaczyna awansować na kolejne poziomy w Gildii i pokonuje instruktorkę Poszukiwaczy Przygód. Następnie wyrusza do kolejnych miast, gdzie czekają na niego nowe wyzwania i z każdym kolejnym poziomem może zarobić więcej. W końcu staje się poszukiwaczem przygód, chociaż początkowo zakładał, że jego przeznaczeniem jest bycie deratyzatorem.

6. Kamitachi ni Hirowareta Otoko

Manga: Kamitachi ni Hirowareta Otoko

Główny bohater Kamitachi ni Hirowareta Otoko ma 39 lat, a jego przeszłość jest pełna tajemnic. Pewnego dnia budzi się w dziwnym pokoju widząc tylko białe ściany. Wtedy słyszy głosy bogów dowiadując się, że umarł. Jego dusza zostaje wysłana do innego świata i przejmuje ciało młodego chłopaka. Jednak nowy świat znacznie różni się od tego, w którym żył wcześniej. W tym świecie istnieje magia.

Po trzech latach samotnego mieszkania Takuma traci zdrowy rozsądek i zaczyna stawiać swoje kroki na szalonych ścieżkach. Poskramia szlamowe potworki, przekształcając je w stworzenia użyteczne dla osób żyjących w świecie, w którym się znalazł (czyszczące szlamowe stworki i nuklearne stworki, które żywią się odpadami i ekskrementami).

7. Tensei Shitara Ken deshita

Manga: Tensei Shitara Ken deshita

Kolejna manga jest z gatunku shounen, zatem zainteresuje głównie młodych chłopców. Bohaterem tego japońskiego komiksu jest mężczyzna pasjonujący się mangą. Podczas przechadzki zostaje potrącony przez samochód i (jak to zwykle w mangach bywa) odradza się w mistycznym świecie magii. Jednak nie przejmuje ciała żadnego człowieka czy avatara, a staje się Mieczem.

Porusza się za pomocą telekinezy i dzięki swoim umiejętnościom pokonuje wiele potworów. Wskutek jego działań w okolicy nie ma już żadnych stworzeń, z którymi mógłby toczyć potyczki. Wyrusza więc dalej i pech sprawia, że przez nieuwagę grzęźnie w ziemi o niemagicznych właściwościach. Na szczęście niewolnica „Czarna Kotka”, której udaje się zbiec z karawany łowców niewolników odnajduje go.

Co dalej będzie z Mieczem i jego posiadaczką? Historia jest bardzo ciekawa…

8. Tensei Ouji wa Daraketai

Manga: Tensei Ouji wa Daraketai

Tensei Ouji wa Daraketai to japoński komiks, w którym fantazja przeplata się z humorem. Ma również głębszy sens, gdyż ukazuje dwie skrajne postawy: życie według ściśle określonych reguł i narzuconego sobie reżimu, a także hedonizm, czyli odrzucenie wszelkich zahamowań w imię własnej przyjemności.

Głównym bohaterem jest Haruto – zwykły student zmęczony szkołą i pracą. Pewnego dnia ulega tragicznemu wypadkowi i zostaje przejechany przez ciężarówkę. Wtedy następuje zwrot o 180 stopni i nasz bohater przechodzi przemianę, a właściwie zostaje reinkarnowany jako Phil Graceheart i jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie królewskiej.

W wieku trzech lat Phil doznaje urazu głowy. Wtedy przypomina sobie swoje poprzednie życie i postanawia sprawić, by kolejne było pełne przygód, relaksu i beztroski. Phil zostaje hedonistą, ale jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić? Dowiecie się czytając jego przygody.

9. Isekai Nonbiri Nouka

Manga:
Isekai Nonbiri Nouka

Kolejna manga łączy w sobie harem, romans, a jednocześnie jest pełna przygód. Główny bohater to mężczyzna w średnim wieku prowadzący nudne życie. Zawsze ciężko pracował w biurze i tak naprawdę nie poświęcał czasu na przyjemności. Pewnego dnia dowiaduje się o chorobie, która okazuje się śmiertelna.

Po śmierci spotyka boga, który mówi mu, że może go reinkarnować w nowym świecie. Główny bohater zgadza się i postanawia zostać rolnikiem.

O jego dalszych losach dowiecie się z Isekai Nonbiri Nouka. Z pewnością skłoni Was do refleksji, co Wy zrobilibyście ze swoim życiem, jeśli mielibyście szansę przeżyć je inaczej.

10. Seijo no Maryoku wa Bannou desu

Manga: Seijo no Maryoku wa Bannou desu

Kolejna propozycja jest z podgatunku fantasy w wersji light novel. Bohaterem komiksu jest Sei, która ma 20 lat i pracuje jako pracownik biurowy. Pewnego dnia zostaje wezwana do pałacu w innym tajemniczym świecie. Jednak osoba, która ją wezwała stwierdza: “To nie jest święta”. Sei po opuszczeniu tamtego miejsca rozpoczyna pracę w laboratorium. Okazuje się, że posiada tajemniczą moc.

Produkując eliksiry i kosmetyki spełnia prośby innych osób, które powoli zaczynają podejrzewać, że Sei jednak jest świętą. Czy zatem dane jej będzie prowadzić normalne życie?

Jesteście ciekawi? Przeczytajcie Seijo no Maryoku wa Bannou desu.

11. Manuke na FPS Player ga Isekai e Ochita Baai

Manga:
Manuke na FPS Player ga Isekai e Ochita Baai

Komiks, po który koniecznie musicie sięgnąć, jeśli jesteście miłośnikami Isekai to Manuke na FPS Player ga Isekai e Ochita Baai. Tu protagonistą jest gracz Virtual Reality MMORPG, który spada z mapy i staje się częścią fantastycznego świata przedstawionego, razem z systemem FPM. Jak potoczą się jego losy?

Czy nauczy się używać magii i czy razem z pogromcami potworów pokona groźne gobliny, z których każdy ma siłę czterech dorosłych mężczyzn? Warto się przekonać!

12. Magi Craft Meister

Manga:
Magi Craft Meister

Kolejną propozycją dla wszystkich miłośników akcji, przygody, dramy, science fiction i haremu jest Magi Craft Meister. Według fabuły, na świecie jest tylko jeden Mistrz Sztuk Magicznych. Po śmierci kobiety posiadającej ten tytuł sto lat temu, nasz główny bohater Jin Nidou zostaje przetransportowany do innego świata, by odziedziczyć władzę zgodnie z jej wolą.

Nabywa wiedzę Mistrza Sztuk Magicznych i próbuje wykorzystać bramę teleportacyjną. Niestety okazuje się, że działa ona nieprawidłowo i przenosi go w nieznane miejsce. Równocześnie automaty, które w ostatnim czasie odświeżył także używają bramy, by szukać jej „ojca”. W ten sposób rozpoczyna się pełna przygód podróż Jinego, która zaskakuje na każdym etapie.

13. Isekai Yakkyoku

Manga:
Isekai Yakkyoku

Akcja kolejnej mangi rozgrywa się we współczesnych czasach. Jej bohaterem jest Yakutani Kanji, który niegdyś był farmakologiem i badaczem, który ciężko pracował i szukał lekarstw ratujących życie.

Wszystko dlatego, że jego siostra zmarła na guza mózgu. Niestety zbyt duża ilość pracy i stresu doprowadzają go do śmierci z przepracowania. Zostaje jednak reinkarnowany jako 10-letni praktykant i staje się nadwornym farmaceutą w równoległym świecie średniowiecznej Europy, wszak jego umiejętności nie mogą zostać zmarnowane. Ponadto ma nadludzkie umiejętności prześwietlania chorób, materialnych stworzeń i rozpadu materii. W społeczeństwie, w którym szaleją wątpliwe medyczne praktyki i wyzysk monopolu farmaceutycznego, dobre leki nie są dostępne dla przeciętnych ludzi. Kanji zostaje dostrzeżony przez cesarza i otwiera swoją aptekę na rogu miasta.

Dzięki swojej działalności zwalcza oszustwo i dostarcza pospólstwu skuteczne leki, wypracowane dzięki wcześniej poznanej nowoczesnej farmakologii.

14. Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku

Manga:
Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku

Następna manga zaciekawi miłośników przygód, haremu, a także magii. Głównym bohaterem jest 29-letni programista Suzuki. Kiedy go poznajemy jest bardzo zapracowany z powodu zbliżającego się deadline’u. Ze zmęczenia zapada w drzemkę, jednak nie budzi się już w biurze lecz zostaje przeniesiony do gry fantasy RPG jako 15-letni Sato. Okazuje się, że posiada dużą siłę i moc. Na samym początku zabija armię jaszczurów, dzięki czemu wchodzi na bardzo wysoki poziom. Niemniej jednak nie chełpi się tym, chce żyć normalnie i zwiedzać krainę, w której przyszło mu żyć i poznawać nowych ludzi. Jednak postęp w grze (np. powrót demonicznego króla) może stanąć na jego drodze.

Więcej na temat jego przygód dowiecie się z mangi Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku.

15. Yondome wa Iyana Shi Zokusei Majutsushi

Manga:
Yondome wa Iyana Shi Zokusei Majutsushi

Na sam koniec chcemy Wam polecić Yondome wa Iyana Shi Zokusei Majutsushi. Główny bohater tego japońskiego komiksu jest wielkim pechowcem. Jego życie składało się do tej pory ze sporej ilości nieszczęść.

Podczas szkolnej wycieczki łodzią próbował uratować dziewczynę, którą ledwie znał, tracąc przy tym życie. Po śmierci spotyka boga reinkarnacji. Jednak splot dziwnych zdarzeń powoduje, że w następnym życiu ma jeszcze mniej szczęścia. Również jego drugie życie pełne jest cierpień, pecha i ostatecznie kończy się tragiczną śmiercią. Hiroto dowiaduje się, że jego trzecia reinkarnacja jest już w toku. Tym razem bóg nie chce, aby Hiroto tyle cierpiał, zatem przeklina go zanim ten się odradza, mając nadzieję, że raczej umrze szybko lub popełni samobójstwo. To powoduje, że staje się on pół wampirem – pół mrocznym elfem. Hiroto nie chcąc przeżyć czwartego życia postanawia w trzecim wykorzystać to co pozostało mu z poprzednich, a więc Magię Śmierci i Mana Pool.

Naszym zdaniem wszystkie mangi są bardzo ciekawe i zasługują na uwagę. Można zauważyć, że we wszystkich występuje reinkarnacja i chęć przeżycia swojego życia lepiej, a na pewno inaczej. Wspólnym mianownikiem jest tu również śmierć z przepracowania, bardzo częsta w Japonii (Karoshi), gdzie kult pracy jest na najwyższym poziomie.

Sięgając po mangi Japończycy pragną oderwać się od reżimu codziennego życia i snują wizje na temat reinkarnacji i korzyści jakie może ze sobą nieść. Zagłębiając się w japońskie komiksy z pewnością można lepiej zrozumieć tę specyficzną kulturę.


Like it? Share with your friends!

5
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.