Bungou Stray Dogs – Recenzja adaptacji anime


0

Ostatnio miałem okazję obejrzeć adaptację anime Bungou Stray Dogs i nie zawiodłem się. Anime jest ciemny nadprzyrodzony serii akcji, która śledzi historie różnych znaków, które wszystkie mają specjalne zdolności. Animacja jest najwyższej klasy, a historia jest wciągająca i dobrze poprowadzona. Jeśli jesteś fanem anime, gorąco polecam obejrzeć ten serial.

Dobre: Jak już wspomniałem, animacja jest naprawdę dobrze wykonana. Bitwy są szczególnie imponujące, z dobrą mieszanką CGI i tradycyjnej animacji 2D. Aktorstwo głosowe jest również bardzo dobre, z każdej postaci głos pasuje idealnie do ich osobowości. I choć temat może być dość mroczny w niektórych momentach, są też momenty lekkości i humoru rozproszone po całym filmie.

Złe: Jest kilka rzeczy, które wyrwały mnie z tego doświadczenia. Po pierwsze, jest sporo odniesień do popkultury (głównie do innych prac autora), które mogą nie być od razu zrozumiałe dla każdego. Dodatkowo, niektóre z punktów fabuły opierają się w dużej mierze na znajomości kultury japońskiej, która może nie być znana wszystkim widzom. Wreszcie, zakończenie wydawało mi się nieco nagłe i nierozwiązane.

Ogólnie: Pomimo swoich wad, Bungou Stray Dogs całkiem mi się podobało. To dobrze animowana seria z ciekawą obsadą postaci i wciągającą historią. Jeśli szukasz czegoś nowego do obejrzenia, zdecydowanie polecam spróbować.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.