“Berserk” to arcydzieło opowiadania anime


0

Jeśli chodzi o wspaniałe anime, zawsze jest kilka nazwisk, które przychodzą na myśl. “Dragon Ball Z”, “Pokemon” i “Naruto” to jedne z najbardziej popularnych i znanych przykładów. Ale jest jedno anime, które często przemyka pod radarem, mimo że jest powszechnie uważane za jeden z najlepszych przykładów opowiadania anime tam: “Berserk“.

“Berserk” jest osadzony w średniowiecznej Europie i śledzi historię najemnika o imieniu Guts. Guts jest niesamowicie utalentowanym wojownikiem i szybko łączy siły z charyzmatycznym liderem o imieniu Griffith. Razem prowadzą grupę najemników znanych jako Band of the Hawk, i wkrótce stają się sławni ze swojej sprawności bojowej.

Jednak w miarę postępu fabuły staje się jasne, że Griffith nie jest zadowolony z bycia po prostu liderem najemników. Ma wielkie ambicje i jest gotów zrobić wszystko, by je zrealizować. W ten sposób powstaje konflikt między Gutsem a Griffithem, który stanowi trzon opowieści.

Na poziomie technicznym, “Berserk” jest mistrzowskim przykładem opowiadania historii w anime. Animacja jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek zobaczysz, a sceny akcji są absolutnie pulsujące. Ale to historia sprawia, że “Berserk” naprawdę błyszczy. Jest mroczna, brutalna i emocjonalnie niszcząca. Jeśli szukasz anime, które naprawdę zmusi cię do myślenia, “Berserk” jest zdecydowanie warty sprawdzenia.

Podsumowując, “Berserk” to anime, które naprawdę zasługuje na swoje miejsce wśród wielkich. Może pochwalić się najwyższej klasy animacją, pulsującą akcją i historią, która zostanie z tobą na długo po zakończeniu oglądania. Jeśli szukasz anime, które naprawdę zmusi cię do myślenia, to “Berserk” powinien znaleźć się na szczycie twojej listy.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.