“Zero no Tsukaima” a.k.a. “The Familiar of Zero” – Czy warto oglądać to anime?


0

Jeśli jesteś fanem anime, to zapewne słyszałeś o “Zero no Tsukaima” (a.k.a. “The Familiar of Zero“). Jest to dość popularne anime, które istnieje już od kilku lat i jest znane z tego, że jest dość zabawne i lekkie. Ale czy naprawdę warto je oglądać? W tym wpisie na blogu, dam ci moje myśli na temat show i czy myślę, że jest warte twojego czasu.

Anime Zero no Tsukaima jest osadzona w fikcyjnym świecie, w którym ludzie mogą używać magii. Historia śledzi Louise, młodą dziewczynę, która studiuje magię w prestiżowej akademii. Louise jest znana z tego, że jest dość straszna w magii i z tego powodu ma przydomek “Louise the Zero”. Pewnego dnia, w ramach szkolnego ćwiczenia, Louise musi przywołać familiarnego (magiczne stworzenie, które służy jako asystent czarodzieja). Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, a ona kończy się przywoływaniem ludzkiego chłopca z naszego świata o imieniu Saito Hiraga. Od tego momentu historia skupia się na przygodach Louise i Saito, gdy próbują dowiedzieć się, jak wysłać go z powrotem do jego własnego świata.

Jedną z rzeczy, które naprawdę lubię w Zero no Tsukaima jest związek między Louise i Saito. Zaczyna się od tego, że nie bardzo się lubią (głównie dlatego, że Louise ciągle maltretuje Saito), ale gdy spędzają ze sobą coraz więcej czasu, zaczynają żywić do siebie uczucia. To dość typowy romans w anime, ale jest dobrze zrealizowany i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów serialu.

Kolejnym pozytywnym aspektem Zero no Tsukaima jest humor. Program może być całkiem zabawny w niektórych momentach i nawet jeśli nie jesteś fanem komedii romantycznych, myślę, że nadal będziesz się śmiał z niektórych hijinks Louise i Saito dostać się do siebie.

Jednak są też pewne negatywne aspekty serialu, o których warto wspomnieć. Jednym z problemów, jakie mam z Zero no Tsukaima jest to, że zbyt mocno opiera się na fanserwisie – tzn. jest wiele scen, w których postacie są pokazywane w seksualnie sugestywnych sytuacjach lub noszą odkrywcze ubrania. Nie jestem przeciwnikiem fanserwisu w ogóle (może być zrobiony dobrze), ale w tym konkretnym przypadku czuję, że osłabia to ogólną jakość serialu.

Innym problemem, który mam jest z pacing-specificically, fakt, że rzeczy mają tendencję do przeciągania na dłużej niż muszą. Na przykład, był jeden wątek, który mógł być łatwo rozwiązany w dwóch lub trzech odcinkach, ale skończyło się rozciągnięte w ciągu sześciu odcinków. To nie jest koniecznie deal-breaker, ale to sprawiło, że straciłem zainteresowanie w niektórych częściach programu.

Czy zatem warto obejrzeć Zero no Tsukaima? Moim zdaniem tak, ale tylko jeśli nie przeszkadza ci fanserwis i wolne tempo. Romans i humor są obsługiwane na tyle dobrze, że przewyższają te negatywy dla mnie, ale twój przebieg może się różnić.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.