YouTube dla fanów Japonii – polecane top 5 kanałów


0

Jakie kanały na YouTube warto polecić otaku? Co polecić znajomym, którzy dopytują o Twoje, japońskie fascynacje? Oto nasz mocno skrócony, ale przemyślany wybór.

1. Juns Kitchen – kulinaria z japońską precyzją

Inspirujący kanał japońskiego youtubera o wyjątkowych umiejętnościach kulinarnych. Jun prezentuje niemalże mistrzowski poziom przyrządzania tradycyjnych i nowatorskich przysmaków. Gotuje też… dla swoich kotów, które cierpliwie przyglądają się całemu procesowi. Jak wyjaśnia autor: kulinaria i kulinarne akcesoria to jego pasja. Na kanale zobaczymy m.in. proces powstawania sushi, wegańskich burgerów, omletów, sukiyaki i domowego ramenu. Coś dla fanów azjatyckich smaków, kulinariów w klimacie slow food i japońskich noży. Warto też zerknąć na kanał poświęcony japońskiej turystyce, prowadzony przez Juna wraz z żoną.

2. Aiko i Emil – codzienność polsko-japońskiego małżeństwa

Kanał prowadzony przez sympatyczne, polsko-japońskie małżeństwo, zamieszkałe w Tokio. Tematyka filmów oscyluje wokół turystyki, japońskiej codzienności, pracy i azjatyckich obyczajów. Z punktu widzenia polskiego widza bardzo ciekawe są materiały dotyczące różnic kulturowych, z którymi para boryka się na co dzień. Przykład? Bukiet kupiony w japońskim supermarkecie dla żony może okazać się wiązanką pogrzebową. Aktualnie para realizuje serię nagrań z podróży kamperem przez Japonię.

3. Rambalac – pieszo po zakamarkach Tokio i okolic

Popularny kanał dla miłośników Japonii i pieszych wycieczek z widokami „z pierwszej ręki”. Większość filmów to relacje z krótkich wycieczek po mniej i bardziej znanych, japońskich zakamarkach – od popularnych, turystycznych destynacji (Shibuya, Park Yoyogi, Kyoto, Yokohama), po rzadko uczęszczane przedmieścia Tokio. Nagrania Rambalaca wpasowują się w trend popularności tzw. „wirtualnych podróży” z motywem ASMR (uspokajające, przyjemne dla ucha wrażenia dźwiękowe). Filmy realizowane są w taki sposób, aby widz odniósł wrażenie możliwie realistycznego uczestnictwa w wycieczce.

4. Anna Film Production – melancholijne wycieczki po Japonii

Pozostając w temacie wirtualnych wycieczek polecamy kanał japońskiej (?) vlogerki, nagrywającej profesjonalne, niemalże artystyczne filmy w stylu „virtual travel”. Głównym tematem wycieczek są tradycyjne, japońskie atrakcje turystyczne – od świątyń, przez onseny i muzea po imprezy kulturalne. O samej vlogerce wiemy niewiele – znakomita jakość nagrań sugeruje zawodowe umiejętności w kręceniu i montażu krótkich filmów. Na instagramowym koncie autorki można podziwiać zdjęcia z najciekawszych lokalizacji nagrań.

5. Żywot Maru

W naszym, mocno wybiórczym spisie nie mogło zabraknąć jednej z najpopularniejszych gwiazd japońskiego YouTube’a. Kot Maru podbił serca internautów miłością do tekturowych pudełek i zyskał stałe grono obserwatorów. W nowszych vlogach futrzasty gwiazdor dzieli ekran z dwoma kocimi towarzyszami – Haną i Miri.

Źródła:

JunsKitchen

Rachel and Jun

Aiko i Emil

https://www.youtube.com/channel/UCAcsAE1tpLuP3y7UhxUoWpQ

https://www.youtube.com/channel/UCMU5wgePzH9rL5shQLp-C_g/featured

https://www.youtube.com/user/mugumogu


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.