Wszystko, co musisz wiedzieć o mandze Pandora Hearts


0

Pandora Hearts to seria shōnen manga napisana i zilustrowana przez Jun Mochizuki. Seria rozgrywa się w alternatywnej wersji Ziemi w późnym 19 wieku, i śledzi historię Oz Vessalius, chłopiec, który jest wrzucony do Abyss tajemnicze miejsce zamieszkane przez potwory znane jako Chains. Jeśli jesteś fanem anime, to na pewno będziesz chciał sprawdzić tę serię! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Pandora Hearts.

Jaka jest fabuła Pandora Hearts?
Oz Vessalius to młody chłopak z bogatej i potężnej rodziny. W dniu swoich 15. urodzin zostaje wysłany do Otchłani – ciemnego i niebezpiecznego miejsca zamieszkanego przez Łańcuchy, potwory żywiące się ludzkimi duszami. Tam poznaje Alice, Łańcuch, który przybiera ludzką postać. Razem wyruszają w podróż, by odnaleźć drogę powrotną do świata powierzchni.

Po drodze napotykają różnego rodzaju przeszkody, w tym Baskerville’ów – grupę żołnierzy, którzy dostali rozkaz zabicia Alice. W miarę jak Oz i Alice zbliżają się do powierzchni, dowiadują się więcej o sekretach Otchłani i prawdziwej naturze ich związku. Czy uda im się wrócić na powierzchnię żywym? Aby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać mangę!

Co jest takiego wspaniałego w Pandora Hearts?
Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że Pandora Hearts wyróżnia się spośród innych serii shōnen manga. Jedną z rzeczy, którą kocham najbardziej jest rozwój postaci. Oz zaczyna jako rozpieszczony bogaty dzieciak, który nie wie nic o prawdziwym świecie, ale stopniowo dojrzewa w trakcie opowieści i staje się odważnym i bezinteresownym młodym człowiekiem. Alice jest również wspaniałą postacią; jest silna i niezależna, ale ma również wrażliwą stronę, którą pokazuje tylko Ozowi.

Kolejną rzeczą, którą kocham w Pandora Hearts jest grafika. Grafika Jun Mochizuki jest absolutnie wspaniała, a ona sama świetnie oddaje emocje poprzez mimikę swoich bohaterów. Sceny akcji są szczególnie dobrze wykonane; są szybkie i łatwe do śledzenia, ale nie są zbyt chaotyczne.

Jeśli szukasz serii shōnen manga, która nie jest podobna do niczego innego, co kiedykolwiek czytałeś, to gorąco polecam sprawdzenie Pandora Hearts. To jedna z moich ulubionych serii i myślę, że tobie też się spodoba!

Czy czytałeś Pandora Hearts? Co o niej sądzisz? Daj mi znać w komentarzach poniżej!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.