Wspominając “Ginga Eiyuu Densetsu”


0

Od premiery anime “Ginga Eiyuu Densetsu” minęło nieco ponad 30 lat, a seria anime pozostaje jedną z najbardziej popularnych i lubianych historii w gatunku. Zakres opowieści jest ogromny, obejmuje wiele galaktyk i zawiera ogromną liczbę postaci. Jednak w sercu “Ginga Eiyuu Densetsu” to opowieść o wojnie i żniwie, jakie zbiera ona na tych, którzy z nią walczą.

Seria śledzi rywalizację między dwoma supermocarstwami, Imperium Galaktycznym i Sojuszem Wolnych Planet, jak walczą o kontrolę nad Galaktyką Drogi Mlecznej. Przeplatane z tym są retrospekcje do kluczowych momentów w życiu wielu centralnych bohaterów serii, pokazując, jak doszli do bycia gdzie są teraz.

Jedną z rzeczy, która sprawia, że “Ginga Eiyuu Densetsu” jest tak wyjątkowe, jest duża obsada złożonych i głęboko ułomnych postaci. Po stronie Imperium Galaktycznego mamy cesarza Friedricha IV, którego miłość do córki skłania do podejmowania wątpliwych decyzji; admirała Mittermeyera, wojskowego, który jednak ma głęboki szacunek dla swoich wrogów; oraz admirała Reuenthala, charyzmatycznego przywódcę o ciemnej stronie. Po drugiej stronie konfliktu znajduje się admirał Willibald Joachim von Merkatz, genialny strateg, którego impulsywność wpędza go w kłopoty; admirał Fang Li-zhi, wyrachowana polityk, której ambicje czasami przeważają nad poczuciem obowiązku; oraz admirał floty Yang Wen-li, być może najbardziej kompetentny dowódca w obu armiach, który jednak nie interesuje się polityką.

To tylko kilka z wielu fascynujących postaci, które zamieszkują “Ginga Eiyuu Densetsu”, a każda z nich ma swoje własne motywacje i historię. Nie sposób przywiązać się do wszystkich z nich, ale obserwowanie ich wzajemnych interakcji jest zawsze przyjemne.

“Ginga Eiyuu Densetsu” to naprawdę arcydzieło anime, które przetrwało próbę czasu i nadal cieszy fanów starych i nowych. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, gorąco polecam sprawdzić. Zaufajcie mi, nie będziecie żałować.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.