“Violet Evergarden” – film anime, który trzeba obejrzeć


0

Czy kiedykolwiek oglądaliście film anime i byliście nim tak poruszeni, że zabrakło wam słów? Tak właśnie czułem się po obejrzeniu “Violet Evergarden“. Violet jest piękna i chwytająca za serce historia o dziewczynie, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie po stracie jedynej osoby, na której jej zależało.

Film zaczyna się od tego, że Violet zostaje wysłana na front wojny jako żołnierz. Po ciężkich obrażeniach wraca do domu i zostaje wyposażona w protezy rąk. Podczas rehabilitacji poznaje chłopca o imieniu Gilbert, który pomaga jej nauczyć się pisać listy. Gilbert mówi Violet, że czasami ludzie nie potrafią powiedzieć tego, co naprawdę mają na myśli i właśnie wtedy pojawiają się listy. Zaprzyjaźniają się, a on w końcu przedstawia ją swojej rodzinie.

Przez cały film widzimy, jak Violet rośnie i zmienia się, gdy poznaje nowych ludzi i uczy się o ich życiu. Zaczyna pracować jako Auto Memory Doll, czyli ludzie, którzy piszą listy dla innych. Dzięki tej pracy zaczyna rozumieć siłę słów i to, jak mogą one wpływać na życie ludzi.

Jedną z moich ulubionych części filmu był moment, w którym Violet wreszcie zamknęła swoją przeszłość. Nosiła w sobie tak wiele bólu i poczucia winy, ale po napisaniu listu dla kogoś innego, zrozumiała, że nie musi brać wszystkiego na swoje barki. To była naprawdę emocjonalna scena, która pozostawiła mnie we łzach.

Jeśli szukasz filmu anime, który sprawi, że będziesz się śmiać, płakać i myśleć o życiu, to gorąco polecam “Violet Evergarden”. To zdecydowanie jeden z najlepszych filmów anime, jakie kiedykolwiek widziałem.

Violet Evergarden to niesamowicie poruszający film anime, który każdy powinien obejrzeć przynajmniej raz w życiu. Sprawi, że będziesz się śmiał, płakał i myślał o życiu w sposób, którego nigdy wcześniej nie miałeś. Zaufaj mi, to jest warte twojego czasu!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.