Trzech szalonych azjatów [Śmieszne Wpadki]


1

Chińscy pasażerowie i ich pomysły na opóźnienie lotu. Podpowiadamy, jak dostać dożywotniego bana na korzystanie z dowolnych linii lotniczych, przytaczając realne wydarzenia z udziałem wyjątkowo pomysłowych pasażerów. Pamiętajcie dzieci, aby nie robić tego w domu…

Oto kilka skutecznych przepisów na wysoką grzywnę, lincz ze strony współpasażerów i opuszczenie pokładu przy eskorcie policji.

Źródło: https://mothership.sg/2019/09/china-woman-plane-emergency-door/

Nr 1: Gdzie lepiej nie otwierać drzwi, by “przewietrzyć pomieszczenie”

Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazała się pewna pasażerka lotu z Wuhan do Lanzhou w Chinach. Jak podaje lokalna prasa, kobieta siedząca obok wyjścia awaryjnego w samolocie została poinstruowana przez stewarda, aby pod żadnym pozorem nie naciskać klamki znajdującej się w pobliżu siedzenia. Nie wiadomo, czy pasażerka nie zrozumiała przekazu, czy postanowiła go wprost zlekceważyć. Pewnym jest, że gdy inni wygodnie usadowili się w siedzeniach, tajemnicza pani X samodzielnie otworzyła dodatkowe drzwi tłumacząc obsłudze, że pojazd jest cyt. „zbyt zatłoczony”. Kobieta zakończyła podróż opuszczając pokład samolotu w towarzystwie policji.

Źródło: https://www.bangkokpost.com/thailand/general/1679572/mom-forces-entire-flight-to-wait-for-shopping-daughter

Nr 2: Ciekawy sposób na spóźnialską córeczkę

Pewna ofiarna matka postanowiła pomóc córce spóźniającej się na boarding lotu z Bangkoku do Szanghaju. Według strony Bangkok Post kobieta położyła się na podłodze rękawa lotniczego, skutecznie tarasując przejście dla pozostałych pasażerów. Jak się okazało – spóźnialska córka robiła w tym czasie zakupy w sklepie wolnocłowym. Prasa nie podaje jak na ten karkołomny pomysł zareagowali pasażerowie i obsługa samolotu. Wiemy za to, że obydwie panie zostały zmuszone do zakupu biletów na kolejny lot.

Źródło: https://youtu.be/itDihEBT8AE

Nr 3: Przesądna chinka i monety w turbinie samolotu

Na koniec najbardziej kuriozalny – ale niestety autentyczny – pomysł na pokonanie strachu przed lotem, zastosowany w ostatnich latach przez kilku chińskich pasażerów. W 2017 roku 80-letnia pani Qiu postanowiła odbyć podróż lotem z Szanghaju do Guangzhou. Ku przerażeniu pasażerów, przed wejściem na pokład seniorka wyjęła z kieszeni garść monet i wrzuciła je do jednej z turbin samolotu. Konsekwencją celnego rzutu było 5-godzinne opóźnienie lotu, ewakuacja 150 pasażerów i walka mechaników o odnalezienie „szczęśliwych monet”. Jak podaje prasa – znaleziono osiem z dziewięciu…

Źródło: https://www.independent.co.uk/news/world/asia/elderly-woman-coins-jet-engine-chinese-good-luck-shanghai-guangzhou-china-southern-airlines-a7810721.html

W tym samym roku na podobny pomysł wpadła pewna 76-latka, pragnąca „zapewnić szczęście” lotowi na trasie Anqing – Kunming w południowo-zachodnich Chinach. Pasażerom i personelowi linii o znaczącej nazwie „Lucky Air” udało się uniknąć nieszczęścia – monety znaleziono, a przesądną seniorką zajęła się policja.

Źródła:


Like it? Share with your friends!

1
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.