Top 5 romantycznych anime


0

Cześć wszystkim! W tym wpisie na blogu będę mówić o moich 5 najlepszych wyborach dla najbardziej romantycznych anime. Są to wszystkie anime, które sprawiły, że poczułem miłość, czy to poprzez interakcje między postaciami, czy też ogólną historię. Więc bez dalszych ceregieli, zaczynajmy!

1.Toradora!

To anime opowiada o nieodwzajemnionej miłości. Historia podąża za Ryuuji Takasu, który podkochuje się w swojej koleżance z klasy Minori Kushieda. Jednak odkrywa, że ona faktycznie ma uczucia do jego najlepszego przyjaciela, Yusaku Kitamury. Gdy obaj starają się pomóc sobie nawzajem w zbliżeniu się do swoich ukochanych, ich własny związek zaczyna rozkwitać.

2.Ai Yori Aoshi

Ai Yori Aoshi to klasyczne romansowe anime, które opowiada historię Kaoru Hanabishi i Aoi Sakuraby. Po przypadkowym spotkaniu, ta dwójka szybko zakochuje się w sobie. Jednak ich związek jest skomplikowany przez fakt, że Kaoru jest nadal technicznie zaręczony z inną kobietą.

3.Kimi ni Todoke

Kimi ni Todoke to chwytające za serce anime o sile przyjaźni. Historia podąża za Sawako Kuronuma, nieśmiałą dziewczyną, która jest często niezrozumiana przez swoich kolegów z klasy. Jednak wszystko się zmienia, gdy zaprzyjaźnia się z popularnym chłopakiem Shoutą Kazehayą. Wraz z rozwojem ich przyjaźni, Sawako zaczyna wychodzić ze swojej skorupy i dowiadywać się więcej o otaczającym ją świecie.

4.Clannad

Clannad to emocjonalne anime, które eksploruje tematykę miłości i straty. Historia podąża za Tomoyą Okazakim, uczniem szkoły średniej, który stał się cyniczny po przeżyciu kilku osobistych tragedii. Jednak jego życie zaczyna się zmieniać, gdy poznaje Nagisę Furukawę, dziewczynę, która jest zdeterminowana, aby ożywić szkolny klub dramatyczny.

5.Anohana: The Flower We Saw That Day

Anohana to wzruszające anime o sile przyjaźni i odkupienia. Historia podąża za Jinta Yadomi, uczniem szkoły średniej, który wycofał się ze społeczeństwa po śmierci swojego przyjaciela z dzieciństwa, Menmy. Jednak duch Menmy zaczyna go nawiedzać i wkrótce zostaje on wciągnięty z powrotem do świata żywych. Wraz z przyjaciółmi Jinta wyrusza, by spełnić ostatnie życzenie Menmy.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.