Top 10 anime w 2021 roku


0

Anime skradło serca wielu z nas. Oszałamiająca grafika i czarujące historie niejednokrotnie wywołują dreszcze. Postacie, z którymi bardzo często utożsamiamy się i z niecierpliwością czekamy na kontynuacje historii. Przyjrzyjmy się, jakie serie zawładnęły w ostatnim czasie umysłami oglądających.

Platinum End

Historia opowiada o losach nastolatka Kakehashi Mirai. Rodzice chłopaka zginęli w wypadku samochodowym, nie pozostawiając mu wyjścia, jak zamieszkać z wujkiem i ciotką. Szybko jednak życie chłopaka staje się nie do zniesienia w wyniku codziennych nadużyć ze strony nowych opiekunów. Zdesperowany Mirai dowiaduje się prawdy o śmierci rodziców i postanawia zakończyć swoje życie. Szczęśliwie uratowany przez anioła Nasse, otrzymuje mistyczne moce. Tak zaczyna się jego podróż po królestwie bogów i aniołów.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Fabuła obraca się wokół 34-letniego NEET, który po wypadku zostaje reinkarnowany jako mały Rudeus. Chcąc żyć pełnią życia i dać z siebie wszystko w tej drugiej szansie, chłopak postanawia wykorzystać doświadczenia z dawnego wcielenia. Udaje mu się przezwyciężyć traumy z poprzedniego życia dzięki pomocy otaczających go osób. W kontynuacji serii Rudeus wciąż próbuje zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby opuścić Kontynent Demonów i wrócić do domu, ale wydaje się, że jego kłopoty tak naprawdę dopiero się zaczęły. Jak potoczą się jego losy?

JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean

Akcja rozpoczyna się w Port St. Lucie na Florydzie w 2011 roku. Jolyne Cujoh zostaje wprowadzona do więzienia, twierdząc, że wrobiono ją w morderstwo. W trakcie odsiadki zaprzyjaźnia się z Ermes Costello, która staje się jej sojuszniczką. Okoliczności oskarżenia Jolyne Cujoh zostają wyjaśnione. Dziewczyna i jej chłopak Romeo Jisso najwyraźniej kogoś przejechali. Romeo, bojąc się o swoją przyszłość, przekonał Jolyne, by nie wzywała pomocy. Kilka dni później Jolyne została aresztowana.

Komi Can’t Communicate

Komi, dziewczyna z liceum, wydaje się zimna i lepsza od swoich kolegów z klasy. Jednak w rzeczywistości jej usposobienie wynika z braku umiejętności komunikowania się z innymi. Tadano, kolega z klasy Komi szybko zdaje sobie sprawę, że nastolatka ma zaburzenia w komunikacji. Opowieść obejmuje typowe przygody w szkole średniej, gdy Tadano pomaga Komi odkryć w sobie pewność siebie, by zdobyć setkę przyjaciół.

Takt op.Destiny

Stany Zjednoczone Ameryki pogrążyły się w chaosie od czasu pojawienia się D2, inwazyjnego gatunku pochodzącego z czarnego meteorytu, który spadł na Ziemię. Dekret publiczny zakazał obywatelom grania jakichkolwiek melodii, aby zapobiec dalszym stratom spowodowanym nienawiścią D2 do muzyki. Nawet teraz, w 2047 roku, zakaz ten nadal obowiązuje. Jedyną formą obrony ludzkości przed D2 są Musicarts, młode kobiety reprezentujące utwory muzyki klasycznej i Dyrygenci.

86 Eighty-Six Part 2

Republika San Magnolia, trwając w ciągłym konflikcie z Imperium Giadian, twierdzi, że nie poniosła strat. Propaganda trwa. Mieszkańcy osiemdziesięciu pięciu sektorów Republiki cieszą się iluzorycznym bezpieczeństwem za barierami elektrycznymi, podczas gdy osoby pozbawione praw są trzymane w niezarejestrowanej osiemdziesiątej szóstej frakcji. Nazwa „osiemdziesiąt sześć” jest synonimem sił zbrojnych. Żołnierze, znani w kręgach wojskowych jako Osiemdziesiąt Sześć, są zmuszani do walki z Legionem Imperium pod dowództwem republikanów.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Pierwszy sezon serialu skupiał się na tragicznej historii Tanjiro i tym, jak został pogromcą demonów. Tanjiro wraca pewnego dnia do domu i odkrywa, że jego rodzina została zamordowana, a jedyna ocalała siostra Nezuko przemieniona w demona. Tanjiro nie tylko przysięga znaleźć demona stojącego za zabójstwami i pomścić swoją rodzinę, ale także odkryć lekarstwo dla Nezuko, aby ponownie stała się człowiekiem. Drugi sezon rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu poprzednich wydarzeń i wprowadza zupełnie nowego przeciwnika – demona o imieniu Daki. Czy Tanjiro poradzi sobie z nowym niebezpieczeństwem?

Jujutsu Kaisen

Historia opowiada o 15-letnim chłopcu Itadori Yuji, który zjadł palec Sukuny nazywanego Królem Klątw. Jego czyn sprowadza demony, które próbują zawładnąć światem. Aby temu zapobiec, chłopak dołącza do tajnej organizacji eliminowania klątw, która kształci go w kierunku magii Jujutsu. Ludzie, którzy usuwają klątwy, to Czarownicy Jujutsu. Posługując się przeklętą energią, którą mogą wytworzyć, prowadzą do oczyszczenia świata z istniejącego zła.

To Your Eternity

Seria opowiada o tajemniczej istocie zwanej Fushi, która została zesłana, aby doświadczyć świata i poznać ponownie smak życia. Fushi ewoluuje, przybierając formę skały, mchu, a następnie wilka. Jako wilk spotyka na swej drodze mieszkającego samotnie chłopca, którego postać ostatecznie przyjmuje. Puste, ośnieżone pustkowia stanowią ponurą i osamotnioną scenerię dla całej historii. Marzenia poruszane w historii są przyziemne i niemożliwe. To własne one określają dążenia nieśmiertelnego, zmiennokształtnego protagonisty. Bohaterowie spotkani podczas wędrówki stanowią napęd kolejnych niezwykłych perypetii.

Tokyo Revengers

Druga klasa gimnazjum Takemichi Hanagakiego była szczytowym momentem w jego życiu. Miał szacunek, przyjaciół, na których mógł liczyć, a nawet dziewczynę. Jednak to było dwanaście lat temu. Dziś jest nikim: głupcem, z którego naśmiewają się dzieci, który musi przepraszać swojego młodszego szefa. Nagła wiadomość o okrutnym zabójstwie przez gang Tokyo Manji byłej dziewczyny oraz jej brata, przygniata bohatera. Pewnego dnia na stacji kolejowej zostaje zepchnięty z peronu pod nadjeżdżający pociąg. Dziwny splot zdarzeń powoduje, że bohater cofa się dwanaście lat w przeszłość. W tym momencie rozpoczyna swoją podróż w celu uratowania byłej dziewczyny, zmieniając tym samym bieg czasu.

W taki sposób prezentuje się nasze top 10 anime w 2021 roku. Genialne pomysły i oryginalne, choć czasem trudne historie potrafią przykuć uwagę i na długo zostają w pamięci. Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata japońskiej pop-kultury? Śledź naszą stronę i odkrywaj wspaniałe serie pełne pasjonujących bohaterów.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.