Szybkie spojrzenie na anime “Trigun”


0

Trigun” to 26-odcinkowy serial anime, który został wyemitowany w 1998 roku. Seria jest osadzona w post-apokaliptycznym świecie, w którym ludzkość walczy o przetrwanie. Głównym bohaterem jest Vash the Stampede, banita z 60 miliardami dolarów nagrody na jego głowie. Pomimo swojej reputacji, Vash jest w rzeczywistości człowiekiem o dobrym sercu, który chce tylko pomóc innym. Wraz z dwoma towarzyszami, Wolfwood i Milly, Vash wyrusza, aby znaleźć nowy dom dla ludzkości.

Odcinek 1: “The $$60,000,000 Man”
W pierwszym odcinku zostajemy przedstawieni Vashowi the Stampede i jego towarzyszom, Wolfwoodowi i Milly. Poznajemy również Meryl Strife i jej partnerkę, Millie Thompson. Meryl i Millie są agentami ubezpieczeniowymi, którzy zostali wysłani do zbadania roszczenia z udziałem Vasha. Kiedy w końcu spotykają się twarzą w twarz, Vash myli je z zabójcami i wycofuje się. Jednak po tym, jak dowiaduje się, że tak naprawdę to nie one go ścigają, Vash zgadza się, aby towarzyszyły mu w jego podróży.

Odcinek 2: “Miłość i pokój”
W tym odcinku dowiadujemy się więcej o przeszłości Vasha i o tym, jak stał się znany jako “Humanoidalny Tajfun”. Widzimy też, jak po raz pierwszy używa swoich mocy, ratując małe miasteczko przed zniszczeniem. Ten akt bohaterstwa zyskuje mu szacunek mieszkańców miasteczka, ale także przyciąga uwagę łowców nagród, którzy są chętni do odebrania ogromnej nagrody za głowę Vasha.

Odcinek 3: ” HDD”
Ten odcinek wprowadza Nicholasa D. Wolfwooda, tajemniczego rewolwerowca, który lubi ubierać się na czarno. Początkowo zostaje on wynajęty przez jednego z łowców nagród po Vashu, ale wkrótce postanawia zmienić strony i zamiast tego chronić go. W międzyczasie dowiadujemy się również, że Milly ma amnezję i nie pamięta nic ze swojej przeszłości.

Jeśli szukasz anime pełnego akcji ze świetnymi postaciami i ciekawą fabułą, to na pewno będziesz chciał sprawdzić “Trigun”. Jest to jedno z moich osobistych ulubionych i myślę, że tobie też się spodoba!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.