“Shingeki no Kyojin” – Recenzja anime


0

Shingeki no Kyojin, czyli Attack on Titan, to japoński serial anime, który po raz pierwszy został wyemitowany w 2013 roku. Pokaz jest osadzony w świecie, w którym ludzie żyją w strachu przed gigantycznymi, ludożerczymi stworzeniami zwanymi Tytanami. Historia podąża za głównym bohaterem, Erenem Jaegerem, jak dołącza do wojska, aby walczyć z Tytanami i pomścić śmierć swojej matki.

Attack on Titan to jeden z najpopularniejszych seriali anime wszech czasów, nie bez powodu. Animacja jest najwyższej klasy, akcja jest ekscytująca, a bohaterowie są niesamowicie sympatyczni (lub nienawistni, w zależności od tego, komu kibicujesz). Jeśli szukasz serialu, który zapewni ci rozrywkę od początku do końca, to nie szukaj dalej niż Attack on Titan.

Dobre strony:
Jak wspomniano wcześniej, jakość animacji w Attack on Titan jest doskonała. Każdy ruch jest płynny i realistyczny, co sprawia, że sceny akcji są niezwykle intensywne. Ponadto, aktorstwo głosowe jest również bardzo dobrze zrobione. Angielski dubbing serialu jest szczególnie dobry, z każdym aktorem przynoszącym swój własny unikalny spin do swojej postaci.

Złe strony:
Podczas gdy Atak na Tytana jest doskonałym serialem, nie jest pozbawiony wad. Jedną z kwestii, z którą niektórzy widzowie mają problem, jest duża ilość graficznej przemocy i gore. Jeśli masz obawy przed krwią lub wnętrznościami, to ten serial może nie być dla ciebie. Dodatkowo, ponieważ serial rozgrywa się w tak mrocznym i przygnębiającym świecie, może być czasami dość ciężki.

Ogólnie rzecz biorąc, Attack on Titan to ekscytująca i dobrze wykonana seria anime, która jest zdecydowanie warta obejrzenia. Należy tylko pamiętać, że może być dość graficzny i może nie być odpowiedni dla młodszych widzów.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.