Shijou Saikyou no Deshi Kenichi – Godny następca Kenshina?


0

Jeśli chodzi o wielkie mangi, niewielu jest takich, którzy mogą dotknąć giganta, jakim jest Nobuhiro Watsuki. Jego najsłynniejsze dzieło, Rurouni Kenshin, zainspirowało całe pokolenie mangi i anime o mieczach. Kiedy więc sięgnąłem po jego najnowsze dzieło, Shijou Saikyou no Deshi Kenichi, miałem duże nadzieje. Nie zawiodłem się.

Fabuła: Shijou Saikyou no Deshi Kenichi to historia ucznia liceum o imieniu Kenichi Shirahama. Shirahama jest przeciętnym kujonem; nie jest dobry w sporcie, nie jest popularny wśród dziewczyn i często się nad nim znęcają. Wszystko to jednak zmienia się, gdy poznaje Miu Furinji, wnuczkę niesławnego mistrza sztuk walki Hattori Kensei. Miu przekonuje Kenichiego do trenowania pod okiem dziadka, aby stać się na tyle silnym, by obronić się przed dręczycielami. Stamtąd, historia podąża Kenichi jak on trenuje pod sześciu różnych mistrzów, każdy z własnym unikalnym stylu sztuk walki.

Historia jest bardzo dobrze napisana, a bohaterowie są bardzo sympatyczni (może z wyjątkiem Ogaty). Grafika jest fantastyczna, jak można się spodziewać po Watsuki. Jedynym zarzutem jest to, że walki ciągną się trochę za długo, ale nawet wtedy czyta się je z przyjemnością. Ogólnie rzecz biorąc, gorąco polecam tę mangę każdemu fanowi bijatyk shounen. Jest to godny następca Rurouni Kenshin i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, gdzie historia pójdzie dalej.

Podsumowując, Shijou Saikyou no Deshi Kenichi to świetna manga, którą powinien sprawdzić każdy fan mangi walki shounen. Historia jest dobrze napisana, a postacie dają się lubić. Grafika jest fantastyczna jak można się spodziewać po Nobuhiro Watsuki. Jeśli jesteś fanem Rurouni Kenshin to na pewno spodoba ci się ta manga.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.