“Rurouni Kenshin” – recenzja anime


0

Jestem wielkim fanem anime, a więc kiedy usłyszałem, że “Rurouni Kenshin” nadchodzi na Netflix, byłem dość podekscytowany. Pamiętam, że widziałem ten serial dawno temu i bardzo mi się podobał, więc postanowiłem obejrzeć go jeszcze raz. Oto moja recenzja serialu!

Fabuła: 9/10
Historia “Rurouni Kenshin” jest zarówno wciągająca, jak i wyjątkowa. Osadzona w Japonii podczas ery Meiji, serial śledzi przygody byłego zabójcy, który przysiągł, że już nigdy nie zabije. Fabuła jest pełna zwrotów akcji, a wszystkie postacie są niesamowicie dobrze rozwinięte. Byłem pod wrażeniem tego, jak wiele głębi ma ta historia.

Animacja: 10/10
Animacja w “Rurouni Kenshin” jest absolutnie piękna. Sceny walki są szczególnie dobrze wykonane, a w budowaniu świata widać ogromną dbałość o szczegóły. Każdy kadr wygląda tak, jakby mógł być obrazem.

Postacie: 10/10
Jak już wspomniałem, postacie w “Rurouni Kenshin” są bardzo dobrze rozwinięte. Wszyscy mają bogate historie i motywacje, a także rozwijają się i zmieniają w trakcie trwania serii. Szczególnie pokochałem samego Kenshina; jest złożonym i sympatycznym protagonistą.

Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie poleciłbym “Rurouni Kenshin” każdemu fanowi anime. Jest to świetny przykład gatunku, z piękną animacją, wciągającą historią i w pełni rozwiniętymi postaciami. Jeśli szukacie nowego serialu do obejrzenia na Netflixie, to jest to zdecydowanie jeden z tych, które warto dodać do swojej listy!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.