“Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu” Recenzja anime


0

AnimeRe:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu“, czyli “Re: Życie w innym świecie od zera” w języku angielskim, to historia o chłopcu z liceum o imieniu Subaru Natsuki, który nagle zostaje przetransportowany do innego świata. Odkrywa, że ma możliwość zresetowania swojej osobistej linii czasu i wykorzystać ją na swoją korzyść, jak stara się pomóc dziewczynie, w której się zakochał, Emilia.

Pierwsza połowa historii podąża za Subaru, który wielokrotnie ginie próbując chronić Emilię przed krzywdą i ucząc się więcej o swoich umiejętnościach po drodze. Druga połowa jest bardziej skupiona na polityce i wojnie, gdy Subaru próbuje pomóc Emilii zdobyć tron, na który słusznie zasługuje. Historia jest dobrze napisana i ma dobre tempo, a postacie są interesujące i dające się lubić. To świetne anime i gorąco polecam je wszystkim fanom gatunku.

Streszczenie fabuły.
“Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu” opowiada historię Subaru Natsuki, chłopaka z liceum, który nagle zostaje przetransportowany do innego świata. Odkrywa, że ma możliwość zresetowania swojej osobistej linii czasu i wykorzystania jej na swoją korzyść, gdy próbuje pomóc dziewczynie, w której się zakochuje, Emilii.

Pierwsza połowa historii podąża za Subaru, który wielokrotnie ginie próbując chronić Emilię przed krzywdą i ucząc się więcej o swoich umiejętnościach po drodze. Druga połowa skupia się na polityce i wojnie, gdy Subaru próbuje pomóc Emilii zdobyć tron, na który słusznie zasługuje.

Postacie
Subaru Natsuki – Główny bohater opowieści. 17-letni licealista, który zostaje przeniesiony do innego świata. Posiada zdolność “resetowania” swojej osobistej linii czasu, co pozwala mu zachować wspomnienia o tym, co się wydarzyło nawet po śmierci.
Emilia – Srebrnowłosa pół-elfka, w której Subaru się zakochuje. Jest miła i opiekuńcza, ale także silna i zdeterminowana. Dąży do zostania królową, aby móc stworzyć świat, w którym wszyscy mogą żyć w pokoju bez względu na rasę czy pochodzenie etniczne.
Puck – Duchowa bestia, która przyjmuje postać białego kota. Jest bardzo lojalny wobec Emilii i chroni ją za wszelką cenę.
Ram – Jedna z bliźniaczych pokojówek Emilii. Jest bardzo poważna i nie waha się mówić tego, co myśli, nawet jeśli oznacza to, że działa ludziom na nerwy.
Rem – Jedna z bliźniaczych pokojówek Emilii. Jest miła i łagodna, w przeciwieństwie do swojej siostry Ram. Głęboko troszczy się o bliskie jej osoby i zrobiłaby dla nich wszystko.
Zakończenie:
Re:ZERO -Starting Life in Another World-” to świetne anime, które gorąco polecam każdemu fanowi gatunku. Ma ciekawą fabułę z sympatycznymi postaciami i zdecydowanie warto je obejrzeć, jeśli szukacie nowego anime do obejrzenia!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.