Recenzja Mangi: Ouran High School Host Club (1)


0

W prestiżowym Liceum Ouran liczą się dwie rzeczy: status społeczny i pieniądze. Do tej właśnie szkoły uczęszczają dzieci bogatych rodziców, mające wyjątkowo dużo wolnego czasu. I ten czas wolny próbuje wypełnić Klub Hostów, oferujący swoje nienaganne towarzystwo znudzonym licealistkom. Członkowie Klubu Hostów są oczywiście olśniewająco przystojni i nadzwyczajnie popularni w całej szkole.

Ouran High School Host Club Manga

Siedziba klubu mieści się w trzeciej sali muzycznej i właśnie tam pewnego dnia trafia Haruhi Fujioka – jedyna osoba w całej szkole nie pochodząca z zamożnej rodziny. Dzięki ciężkiej pracy i dobrym wynikom w nauce, Haruhi udało się zdobyć stypendium i chodzi do pierwszej klasy owego prestiżowego liceum.

Szukając cichego miejsca do nauki przypadkiem trafia na sześciu hostów, co do których ma z początku raczej repulsywne odczucia.

W powstałym zamieszaniu Haruhi nieumyślnie tłucze nieprawdopodobnie drogą wazę, wartą 8 mln yenów (ponad 293 tys. złotych) i musi ją spłacić wykonując drobne prace typu przynieś-wynieś na rzecz klubu. Niechętnie na to przystaje, nikomu nie uśmiechałoby się pracowanie dla jakiejś bandy pomyleńców. Po krótkim czasie Tamaki, założyciel klubu, nagle zauważa w Haruhi potencjał na hosta i klub zyskuje siódmego członka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Haruhi jest… dziewczyną!

Haruhi

Tak rozpoczyna się Ouran High School Host Club, przesympatyczna manga komediowa stworzona przez Bisco Hatori. Jest to bardzo przyjemna szkolna komedia typu reverse harem, jednak dla odmiany nie mamy tu niezdarnej i wiecznie zapłakanej bohaterki. Haruhi jest zaradna, umie o siebie zadbać i absolutnie nie szuka swojego księcia z bajki robiącego za nią wszystko. Nie interesuje się modą ani chłopakami. Kolegów z klubu uważa za irytujących i nieznośnych, a pozostali uczniowie wydają się żyć w kompletnie innym świecie.

Po pewnym czasie Haruhi dowiaduje się jednak, że dzieci bogatych rodziców wcale nie wiodą tak beztroskiego życia jaj jej się wydawało. Mają mnóstwo obowiązków i problemów z racji ich wysokiej pozycji społecznej, jak również wiele kłopotów typowych dla dorastających nastolatków.

Liceum Ouran

Fabuła krąży oczywiście wokół Klubu Hostów i ich przygód. Przy okazji poznajemy sporo barwnych postaci drugoplanowych, dowiadujemy się więcej o przeszłości bohaterów, a to wszystko w barwnej otoczce znamienitego świata wyższych sfer.

Warte polecenia jest również anime, które zyskało aż 26 odcinków.

Drama stworzona na podstawie mangi zbiera bardzo dobre recenzje. W roli Haruhi gra Kawaguchi Haruna, a hostów grają m.in. Yamamoto Yusuke (jako Suou Tamaki), Daito Shunsuke (jako Ootori Kyoya), Chiba Yudai (jako Haninozuka “Honey” Mitsukuni).

Ouran Hight School Host Club Live Action

Dla fanów serii dodatkowo powstał film live action.

Nieprzeciętny humor tej osiemnastotomowej serii z pewnością spowoduje wiele śmiechu i gwarantuje dobrze spędzony czas. Postacie są oryginalne i każda z nich ma swój własny charakter. Fabuła jest ciekawa, coraz bardziej się rozbudowuje i niewątpliwie wciąga. Kreska ładna i szczegółowa. Słowem – Ouran High School Host Club jest lekką mangą godną polecenia, zwłaszcza na nadchodzące chłodne jesienne wieczory, kiedy humor nie dopisuje.

Klub Hostów Manga

Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.