Recenzja mangi “Btooom!”


0

Btooom! to japońska seria mangowa napisana i zilustrowana przez Junya Inoue. Historia śledzi życie Ryōta Sakamoto, neet, który jest uzależniony od gry online o nazwie Btooom! Pewnego dnia budzi się na wyspie, nie pamiętając jak się tam znalazł. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że nie jest sam na wyspie; są tam również inni ludzie, którzy mają ten sam cel: zabić się nawzajem. Od tego momentu zaczyna się walka o przetrwanie.

Btooom! to intensywna manga, pełna przemocy i gore. Jednak styl graficzny Inoue jest tak szczegółowy i wyrazisty, że trudno oderwać wzrok. Jeśli jesteś fanem mangi lub anime o tematyce survivalowej, to gorąco polecam wypróbowanie Btooom!

Streszczenie fabuły.
Ryōta Sakamoto to 22-letni NEET, który spędza dni grając w grę online Btooom! W grze, gracze używają bomb do zabijania się nawzajem, aby być ostatnią osobą stojącą. Ryōta jest jednym z najlepszych graczy na świecie i jest przekonany o swojej zdolności do wygrywania.

Pewnego dnia Ryōta budzi się na wyspie, nie pamiętając jak się tam znalazł. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że nie jest sam na wyspie; są tam również inni ludzie, wszyscy mają ten sam cel: zabijać się nawzajem za pomocą bomb podobnych do tych w grze. Od tego momentu zaczyna się walka o przetrwanie.

Ryōta walczy o przetrwanie, ale musi też pogodzić się z surowymi realiami zabijania innych, by przeżyć. Czy Ryōota zdoła wydostać się z wyspy żywy? A jeśli tak, to jakim kosztem?

Postacie
Ryōta Sakamoto – Główny bohater opowieści. Ryōta to NEET, który spędza dni grając w Btooom! Jest pewny swoich umiejętności i pewien, że będzie w stanie wygrać, jeśli kiedykolwiek znajdzie się w prawdziwej wersji gry. Jednak kiedy budzi się na wyspie pełnej ludzi próbujących go zabić, Ryōota zaczyna zdawać sobie sprawę, że sprawy nie są tak proste, jak wydawały się w grze.
Kiyoshi Tatsuya – Przyjaciel Ryōoty z dzieciństwa, który opiekuje się nim od czasu, gdy ich rodzice zmarli, gdy byli młodzi. Kiyoshi dołącza do Ryōoty na wyspie, aby go chronić i pomóc mu przetrwać.
Hiroko Kusubesi – Kobieta, którą Ryōota spotyka na wyspie. Na pierwszy rzut oka wydaje się być zimnokrwistą zabójczynią, ale szybko okazuje się, że jest w niej coś więcej, niż się wydaje.

Btooom! to intensywna manga z unikalnym założeniem i świetną oprawą graficzną. Jeśli jesteś fanem historii o przetrwaniu lub mangi/anime w ogóle, to gorąco polecam wypróbowanie Btooom!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.