Recenzja anime “Silent Voice”


0

Anime Silent Voice (Koe no Katachi) zostało wydane w 2016 roku i było natychmiastowym hitem wśród fanów gatunku. Historia śledzi życie młodego człowieka, Shouya, która pozostaje głucha po incydencie znęcania się w latach szkoły podstawowej. Seria eksploruje tematy pokuty, odkupienia i ostatecznie, przebaczenia.

Historia Silent Voice to taka, która pozostanie z Tobą na długo po zakończeniu oglądania. Jest to potężna opowieść o odkupieniu i pojednaniu, opowiedziana przez pryzmat dwóch osób, które zostały nieodwracalnie uszkodzone przez zastraszanie. Animacja jest oszałamiająca, a postacie są niesamowicie dobrze rozwinięte. Gorąco polecam to anime każdemu fanowi gatunku.

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobały mi się w Silent Voice jest sposób, w jaki porusza delikatny temat znęcania się. Seria nie unika pokazywania szkód psychologicznych, które mogą być spowodowane przez znęcanie się, ale też nie rozwodzi się nad nimi i nie używa ich jako wymówki dla złego zachowania. Zamiast tego, wykorzystuje doświadczenia swoich bohaterów, aby zbadać, jak ludzie mogą uczyć się na swoich błędach i iść naprzód ze swoim życiem.

Inną rzeczą, którą naprawdę doceniłam w Silent Voice jest pozytywny portret niepełnosprawności. Shouya, główny bohater, jest niesłyszący, a serial doskonale pokazuje, jak porusza się po świecie i jak wchodzi w interakcje z innymi. Są momenty frustracji i niezrozumienia, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo szanowany i sympatyczny portret.

Jeśli szukasz anime, które sprawi, że będziesz myśleć, czuć, a może nawet uronisz łzę lub dwie, gorąco polecam Silent Voice. To pięknie opowiedziana historia ze złożonymi postaciami i wspaniałą animacją. Niezależnie od tego czy jesteś fanem dramatu czy romansu, to anime jest zdecydowanie warte obejrzenia.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.