Recenzja anime “Shikimori’s Not Just a Cutie”


0

Na pewno każdy z nas miał ten jeden serial anime, do którego po prostu nie mógł się przekonać. Dla mnie było to Shikimori’s Not Just a Cutie. Próbowałam obejrzeć go trzy razy i po prostu nie mogłam się do niego przekonać. Ale, ponieważ kocham anime i nie lubię rezygnować z seriali, postanowiłam dać mu jeszcze jedną próbę. I wiecie co? Jestem naprawdę zadowolona, że to zrobiłam.

Shikimori’s Not Just a Cutie jest w swoim sercu komedią o licealistce o imieniu Shikimori, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie. Za pierwszym razem, gdy próbowałam to oglądać, odrzucił mnie tandetny styl sztuki i to, co myślałam, że będzie bezmyślną komedią. Jednak po skończeniu serii mogę powiedzieć, że Shikimori ma o wiele więcej zalet niż się wydaje.

Na początek, komedia w Shikimori jest naprawdę sprytna i trafiająca w punkt. Kilka razy zdarzyło mi się śmiać na głos z wybryków bohaterów. Ale, co ważniejsze, komedia ma swój cel: pomaga przyzwyczaić widza do bohaterów i sprawia, że łatwo się z nimi utożsamić.

I to jest właśnie klucz do czerpania przyjemności z oglądania anime Shikimori: zrozumienie i empatia wobec bohaterów. Kiedy już udało mi się to zrobić, byłam uzależniona od serialu. To nie jest tylko uroczy serial o licealistce; to serial o tym, jak dowiedzieć się kim jesteś i gdzie jest twoje miejsce w świecie. A kto nie chce czuć się reprezentowany?

Jeśli jesteś na ogrodzeniu o oglądaniu Shikimori’s Not Just A Cutie, powiedziałbym, że daj mu szansę. To urocze show z sympatycznymi postaciami i mnóstwem śmiechu. Bądźcie przygotowani na to, że zakochacie się po uszy w naszej głównej dziewczynie, Shikimori.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.