Recenzja anime “Hellsing Ultimate”


0

Hellsing Ultimate to świetne anime, jeśli szukasz czegoś, co jest mroczne, krwawe i pełne akcji. Nie jest to anime dla osób o słabym sercu, ale jeśli potrafisz sobie z tym poradzić, czeka cię nie lada gratka. Animacja jest najwyższej klasy, a sceny walki są równie dobre. Jeśli jesteś fanem anime, to jesteś winien sobie sprawdzenie Hellsing Ultimate.

O czym jest “Hellsing Ultimate”?
Anime śledzi działalność Organizacji Hellsing, tajnej brytyjskiej agencji, która specjalizuje się w polowaniu na wampiry. Organizacja jest prowadzona przez Integrę Hellsing, która odziedziczyła tytuł “Hellsing” po swoim ojcu. Główną bronią organizacji jest Alucard, potężny wampir, który służy Integrze. Alucard jest jednak czymś więcej niż tylko bronią; jest także źródłem komicznego rozbawienia, często żartując w trakcie walki.

Co sprawia, że “Hellsing Ultimate” się wyróżnia?
Jedną z rzeczy, która sprawia, że Hellsing Ultimate jest wyjątkowy, jest skupienie się na gore i przemocy. To nie jest typowe anime PG-13; to zdecydowanie R-rated. Jeśli jesteś nieśmiały, to prawdopodobnie nie jest to anime dla ciebie. Ale jeśli jesteś w stanie to przełknąć, to czeka cię kilka wspaniałych scen akcji. Kolejną rzeczą, która wyróżnia Hellsing Ultimate jest wykorzystanie znanych postaci literackich i historycznych. Na przykład, jednym z czarnych charakterów jest nazista o imieniu Professorinnon, który ubiera się jak Adolf Hitler i mówi o stworzeniu Czwartej Rzeszy.

Jeśli jesteś w anime pełnym akcji z dużą ilością gore, to Hellsing Ultimate jest zdecydowanie wart sprawdzenia. Tylko ostrzegaj: to nie jest dla osób o słabym sercu!


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.