Recenzja anime Bleach


0

Anime Bleach jest jedną z najpopularniejszych serii shonen (skierowanych do młodych chłopców) wszech czasów. Historia śledzi przygody Ichigo Kurosaki, uczeń szkoły średniej, który uzyskuje moc Soul Reaper (bóg śmierci) i używa go do walki Hollows (złe duchy).

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia Bleach jest jego grafika. Postacie są wyraźne i wizualnie atrakcyjne, a sceny akcji są ekscytujące i dobrze animowane. Muzyka jest również warta wspomnienia; motywy otwierające i kończące są chwytliwe i dodają do ogólnej atmosfery serialu.

Bleach jest również godny uwagi ze względu na dużą liczbę postaci. Podczas gdy niektóre seriale mają problemy z wykreowaniem więcej niż garstki wiarygodnych bohaterów, Bleach posiada zespół, który jest zarówno zróżnicowany jak i wciągający. Każda postać ma swoją własną, unikalną osobowość, motywacje i historię, co sprawia, że czujemy się jak coś więcej niż tylko kartonowe wycinki.

Oczywiście, żadna recenzja Bleach nie byłaby kompletna bez wspomnienia o walkach. Są one centralnym punktem serii, i nie bez powodu. Walki są ekscytujące, dobrze wyreżyserowane i często dodają nowe elementy, aby utrzymać rzeczy interesujące. Od pojedynków jeden na jeden do dużych konfliktów z udziałem dziesiątek uczestników, każdy znajdzie coś dla siebie.

Bleach to klasyczne anime, które ma coś dla każdego. Czy szukasz ekscytujących scen akcji, złożonych postaci, czy po prostu dobrej zabawy, nie możesz się pomylić z Bleach.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.