Recenzja anime “Aggretsuko”


0

Aggretsuko“, czyli “Agresywna Retsuko”, to japońska seria anime o czerwonej pandzie o imieniu Retsuko, która pracuje w dziale księgowości firmy handlowej w Tokio. W dzień jest cichym i łagodnym pracownikiem biurowym. Ale w nocy, ona pozwala się wyluzować przez krzyczenie death metalu na karaoke. To przezabawny i wiarygodny serial, który może spodobać się fanom w każdym wieku.

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia się w “Aggretsuko” jest styl sztuki. Postacie to antropomorfizowane zwierzęta, co nadaje serialowi niepowtarzalny wygląd i klimat. Drugą rzeczą, która się wyróżnia jest humor. Choć nie zawsze jest to śmiech na głos, program konsekwentnie udaje się wywołać śmiech lub dwa.

Ale pod powierzchownymi śmiechami i słodkimi postaciami zwierząt, leży dość głęboki i relatywny przekaz o presji życia zawodowego. Retsuko jest nieustannie bombardowana nierealistycznymi wymaganiami swoich przełożonych, umniejszana przez współpracowników i traktowana jako oczywistość przez wszystkich wokół niej. Brzmi znajomo? To właśnie ten relatywny element sprawia, że serial jest tak przyjemny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Ogólnie rzecz biorąc, anime “Aggretsuko” to uroczy, zabawny i relatywny serial, który może spodobać się fanom w każdym wieku. Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli ci oderwać się od pracy na kilka minut, to jest to zdecydowanie anime dla ciebie.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Centrum Mangi

Centrum Mangi na blogu Originto to miejsce dla starszych i młodszych miłośników Japonii oraz japońskich komiksów. Manga to niekwestionowany filar japońskiej pop-kultury i jeden z jej znaków rozpoznawczych, spopularyzowany dodatkowo przez animacje, która często inspirują się mangowymi fabułami. W Centrum Mangi znajdziesz najciekawsze nowinki wydawnicze, recenzje inspirujących tytułów i artykuły wprowadzające do pasjonującego świata komiksowych bohaterów.

Twoja przygoda z mangą dopiero się rozpoczyna? Polecimy Ci tytuły, które – naszym zdaniem – skutecznie mogą konkurować ze światowymi hitami w stylu „Shingeki no Kyojin”. Jesteś mangowym weteranem? Sprawdź nasze propozycje z wybranych podgatunków komiksowych (horror, survival, slice of life, shōjo, seinen, isekai). Znajdź nową inspirację w zestawieniach topowych mang lub wśród niszowych nowinek wydawniczych. Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla otaku, podpowiemy Ci, gdzie znaleźć modne ubrania i akcesoria z motywami zaczerpniętymi z mangi, anime i kultury fandomu.


Blog Originto

Pasjonujące nowinki ze świata mangi i anime, recenzje, artykuły, niezliczone pomysły na prezenty dla starszych i młodszych otaku. Miejsce stworzone z myślą o popularyzowaniu szeroko rozumianej japońskiej pop-kultury – animacji, gier, subkultur, mody i akcesoriów spod znaku „kawaii”.

Manga i anime – na blogu znajdziesz recenzje znanych klasyków oraz rekomendacje najnowszych, animowanych dzieł z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jesteś oddanym miłośnikiem japońskich komiksów? W Centrum Mangi polecimy Ci najlepsze wydawnictwa i mangi on-line. Marzysz o azjatyckich wojażach? Wskażemy najciekawsze atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na mapie każdego gaijina.

Podpowiemy też, jak uczyć się języka japońskiego – sprawdź nasz słowniczek otaku! – m.in. przy wykorzystaniu nowoczesnych gier. Kolekcjonerom sympatycznych akcesoriów, związanych ze światem mangi i anime, podpowiemy, gdzie kupić najciekawsze gadżety – w tym oryginalne maseczki i ubrania, nawiązujące do japońskiego stylu Harajuku.